Германия буквално демонтира Лихтенщайн в историческия ден за германския футбол – Световното първенство

Германският тим победи Лихтенщайн с 9:0 в предпоследния мач от световните квалификации.

Първите минути на мача показаха съкрушителен резултат. В 9-ата минута Йенс Хофер остави гостите с 10 души на терена, а минута по-късно Илкай Гюндоган реализира дузпа и откри резултата за Бундеслигата.

Резултатът беше гигантски преди почивката след автогола на Кауфман в 20-ата минута и два бързи гола на Сане и Рюдигер секунди по-късно.

Сане отбеляза втория си гол в мача пет минути след почивката и направи резултата 5:0. Томас Мюлер отбеляза два гола в 76-ата и 88-ата минута на мача, а между двата гола на играча на Байерн Волфсбург десният бек Ридъл Баку намери и вратата на Лихтенщайн.

Левият бек на контузените гости от малката страна Максимилиан Гопел в предпоследната минута на добавеното време оформи крайния резултат от срещата със своя гол.

Освен колосалния резултат, мачът ще бъде запомнен като официалното сбогуване на Йоахим Льов с националния отбор на Германия. Няколко немски легенди и емблематични играчи на четирикратни световни шампиони като Лотар Матеус, Лукас Подолски, Мирослав Клозе, Матс Хумелс и много други дойдоха да почетат паметта на бившия треньор.

Срещата между Маншафт и Лихтенщайн бе домакин на хърватския съдия Ивана Мартинчич, което също беше интересен детайл от двубоя.