Ганаецът вкара два гола, за да прецака черното лото (ВИДЕО) – ᐉ Новини Fakti.bg – Спорт

Ганският футболист умишлено си вкара два автогола, за да провали мача в местното първенство. Хашмин Муса от Интер Алис заяви, че преди мача във финалния кръг срещу Ашанти Голд е чул, че мачът ще завърши 1-5 с гол от Черно лото.

Всичко вървеше по план до 0: 5, когато изведнъж противникът спря да атакува. След това обаче Муса изненада всички с два автогола четири минути преди крайните 0-7.

„Не одобрявам тази практика и затова обещах на треньора, че ако ми позволи да играя, ще наруша споразумението“, каза Муса. Треньорът, който очевидно също беше против случващото се, в началото на второто полувреме всъщност пусна споменатия играч в резерва. „Тогава всички мои съотборници ме поздравиха за смелостта“, каза самият Муса.

Засега всички играчи и треньори твърдят, че не са наясно с някакво споразумение, но от записите е впечатляващо, че защитниците и вратарят на Интер умишлено са допуснали противника да вкара четвъртия гол.

Междувременно федерацията по футбол на Гана се свърза с местната прокуратура, която започна разследване.