Галин Иванов: Лудогорец ще е шампион още 11 години, всички си мислят, че Левски ще вземе Купата, но не съм сигурен – ЦСКА 1948

1948 г. Футболистът на ЦСКА Галин Иванов получава приз за играч No1 от 28-ия кръг на ФБ лигата. Той каза много интересни неща, но и обърна внимание на ситуацията с първенството на Лудогорец и финала за Купата на България.

„Надявам се тази награда да не е последната и да са два пъти повече и да съм жив и здрав.

Още съм млад, нищо че съм на 34. Физически и психически се чувствам добре. Като гледам какво идва отдолу, няма да се откажа скоро. Разбира се, ЦСКА 1948 ще се бори за седмо място. Ако спечелим мача в събота, ще се успокоим малко. Нека първо спечелим този мач.

Договорът ми с ЦСКА 1948 изтича. Вече имам предложения, но не бързам да отговарям. Искам първо да преминат всички мачове, да приключи първенството и тогава ще реша кое е най-доброто за мен. Да видим какво ще стане с нашия отбор, а след края на сезона ще се вземе решение къде ще бъда. Има повече заявки, отколкото в България”, каза Иванов.

Той се върна, за да започне шампионата. „Много играчи се промениха. Имаше доста млади момчета, които не бяха готови за Efbet лигата. Те искат да играят тук и са в заблудата, че е като в група B или C. Очевидно е. Много треньори се смениха. Ръководството взе мерки и назначи треньор, който стабилизира ситуацията и сега смятам, че всичко е наред. Той лично не дойде да каже дали има гол, но целта винаги е победа. Искаме да сме седми, които играят бараж за Европа. Първо трябва да спечелим това място и ако стигнем там, трябва да вземем страхотни играчи. Надявам се това да се случи. Отборът е на много добро ниво. Всички се познаваме добре. Нямаме проблеми в това отношение. Събираме се с момчетата извън тренировките, общуваме. Ако този отбор бъде запазен за следващия сезон, отборът ще се бори не само за първите шест, но и за по-напреднали позиции“, каза играчът.

„Винаги съм готов за националния отбор. В това няма съмнение. Има обучител и водач. Имам над 20 игри. Много млади играчи се опитват да се интегрират, но това е решението на треньора. Готов съм да помогна“, добави той.

„Лудогорец е шампион и може да стане шампион много пъти. Това е европейско ниво. Организацията е на друго ниво, играчите са на друго ниво. Останалите отбори се колебаят. Лудогорец е домакин на важни мачове, дерби. Бихме ги победили, но едва ли ще са шампиони. Сега Левски, ако остане Станимир Стоилов, ще се опита да ги спре, но не мисля, че ще успеят. Базата му, игрищата, на които тренира, и стадионът, на който играе. Всеки отбор трябва да има стадион, поне три игрища и тогава ще говорим за резултатите, националния отбор и какво ли още не. Докато нямаме един стадион, няма какво да говорим за футбол“, каза Иванов.

Той даде своята прогноза за финала на Купата на България. „Доколкото знам, всички смятат, че Левски ще спечели, но аз не съм сигурен. Левски ще има труден мач, ЦСКА има по-опитни играчи. Ще има много хора, надявам се да няма проблеми по трибуните “, завърши нападателят.

Лудогорец се класира уверено във втория кръг на Шампионската лига, известни са почти всички възможни противници на старта

Кой ще играе на финала за Купата? Всичко показва, че това ще бъде Кабаков, но може ли изборът да бъде изненада?