Във война като на война: 7 гола и 3 червени картона между Наполи и Фиорентина ᐉ Новини Fakti.bg – Спорт

Купата на Италия отвори невероятна нова страница в своята история с епично дерби между Наполи и Фиорентина, което отбеляза 7 гола, 3 червени картона, продължения и др.

Душан Влахович отбеляза гол за виолетовите в 41-ата минута, но малко преди края на редовното време на първото полувреме Дрис Мертенс увеличи гол рекорда си, а в продължението вратарят на гостите Бартоломей Дронговски бе изгонен за фаул извън наказателното му поле.

След почивката мнозина очакваха партенопците да спечелят безпроблемно мача, въпреки че Алекс Мерет замени контузения Давид Оспина във вратата. Те тъкмо бяха започнали да налагат волята си и Кристиан Бираги даде нова преднина на виолетовите, шокирайки отбора с голям брой хора на терена.

Ървинг Лозано излезе от резервната скамейка на 64′, така че след 20 минути можеше да получи директен червен картон за грубо нарушение в средата на терена.

Той бе последван преждевременно от Фабиан Руис, който се появи в играта в същата минута, но имаше достойнството да получи два жълти картона, въпреки че вторият дойде едва на 93′.

Едва ли имаше друг човек на стадиона или пред екрана, който да си представя, че мачът ще завърши с нещо различно от 1-2, но тогава Андреа Петаня изравни в последната секунда на добавеното време, въпреки кадровия преврат на терена.

В добавеното време на първото продължение Лоренцо Венути преобразува преднината на Фиорентина в топ десет въпреки най-добрите усилия на Наполи да затвори мрежата си.

Тогава умората превзе отбора на Лучано Спалети и нови голове отбелязаха Кшищоф Пионтек и Юсеф Малех, за да се види изключително необичаен резултат 2-5 на лека дъска.

Фиорентина в крайна сметка спечели място на 1/4-финалите, където ще се изправи срещу Аталанта.