Всички резултати от Шампионската лига

Следващ потенциален съперник е Лудогорец в квалификацията на Шампионската лига Олимпиакос с 1: 0 минимална преднина срещу Нефтчи (Баку).

Единственото попадение на стадиона в Пирея в 29-ата минута вкара Мади Камара. В края на полувремето обаче халфът на Гвинея получи червен картон.

Гостите от Азербайджан нанесоха 12 удара срещу само 3 гръцки гросмайстори. Бившият нападател на ЦСКА Ахмед Ахмедов също остана в намален състав. В 63-ата минута Мерт Челик получи директен червен картон.

Словакът Слован (Братислава) и швейцарският Йънг Бойс не успяха да вкарат гол.

С капитанска лента на ръка, роденият в националния отбор Васил Божиков поведе отбора на Слован, след като изигра много силен мач, а на негова сметка имаше равенство без цели, което беше прието като сериозна изненада.

Йънг Бойс се очерта като явен фаворит в битката и победи Слован, но така и не стигна до гол срещу словаците.

Васил Божиков получи много висок резултат за 90 минути, защото само колегата му в центъра на отбраната Гурам Кашиа беше по-висок в състава на Слован.

Разбира се, най-големият шок дойде от Казахстан, където местният Кайрат победи Красная Звезда с 2: 1.

За сръбския гранд това завърши невероятна поредица от 48 мача без поражение във всички турнири.

В най-очакваната среща между холандския ПСВ и турския Галатасарай нямаше особена интрига, тъй като тимът от Айндховен победи съперника си с 5: 1.