Всички резултати от световните квалификации

Норвегия спечели с 2: 0 посещението си в Латвия в световната квалификация на Катар за 2022 година. Първият гол бе отбелязан от звездата на викингите Ерлинг Холанд в 20 -ата минута от дузпата.

Вторият гол бе отбелязан в 66 -ата минута, когато Биргер Мелинг прелетя покрай дузпата, където Мохамед Елиунуси вкара и стреля в долния ляв ъгъл на вратаря на домакините. Благодарение на тази победа Норвегия отбеляза 10 точки и в момента е лидер в групата си G, следвана от Турция с 8 и Холандия със 7, с които скандинавците направиха 1: 1 този ден.

Сърбия продължи да върви в крак с Португалия в група А. Отборът на Драган Стойкович победи Люксембург с 4: 1 в Белград и има 10 точки, подобно на португалците, но има най-добрата голова разлика.

Сърбите поведоха в 22 -ата минута. Сергей Милинкович-Савич подаде топката към Митрович, който откри резултата. Нападателят на Фулъм удвои преднината на Сърбия в 35 -ата минута, възползвайки се от центрирането на Костич, с глава в мрежата. В 77 -ата минута гостите организираха първата ефективна атака и стигнаха до вратата на Тил. В 80 -ата минута резултатът беше 3: 1, след като Шано вкара топката в собствената си мрежа. В добавеното време Милинкович също отбеляза 4: 1.

В друг мач от тази група Ирландия спечели първата точка след 1: 1 домакинство с Азербайджан.

Руският национален отбор уверено продължава да се бори за място на Мондиал 2022, като спечели трета победа в пет мача в една от най -равнопоставените групи на европейската квалификация – “N”. Този път кипърският отбор победи Кипър с 2: 0 като гост и поне за няколко часа излезе сам в групата с актив от 10 точки.

Успехът е първи за “отбора” под ръководството на новия треньор Валери Карпин. Русия имаше шанс да излезе напред, като направи първия изстрел в 6 -ата минута, тъй като Александър Ерохин беше точен след трансфера на Федор Смолов, съобщава “Монитор”. В 55 -ата минута Смолов вкара втора асистенция – този път на Рифат Жемалетдинов – 2: 0.

В друг ранен групов мач Словения победи Малта с 1: 0 у дома и продължава да се бори за класирането. Санди Ловрич бе точен от дузпа в 45 -ата минута, а в 88 -ата съотборникът му Андрадж Спорар пропусна втората дузпа.

Световният шампион Франция взе само точка при посещението си в Украйна. Мачът от група D от квалификацията за световното първенство 2022 завърши с резултат 1: 1. Минута преди края на първото полувреме Никола Шапаренко отбеляза отличен гол. Пистолетите на Дидие Дешан успяха да изравнят резултата няколко минути след началото на второто полувреме благодарение на Антъни Марсиал.

За украинците това беше пето равенство в пет мача в групата и сега те са трети, а “петлите” водят с 9 точки, въпреки че не са спечелили в пет поредни официални мача, а само няколко дни преди те равенстваха с Босна и Херцеговина Ивайло Петев.

Дания завърши наравно 1: 0 с Фарьорските острови. Целта на полуфиналистите на Евро 2020 беше отменена след намесата на VAR. Отборът трябваше да изчака 85 -ата минута, когато Уиндър отново успя да достигне перфектно до личния си вратар и засече центриране с глава след фаул на Матиан Йенсен. В атаката, при която вкара гол, Рене Джонсен бе изгонен от домакините. С тази победа Дания води своята група F с общо 15 точки, следвана от Израел с 10. Фарьорските острови са на предпоследното пето място с една точка.

Холандия постигна изключително важна победа с 4: 0 срещу Черна гора. Мачът се проведе на стадион Philips в Айндховен. Домакините винаги са били най -добрият отбор и съвсем логично са постигнали успех. Головете на лалета са дело на Мемфис Депай, който вкара в 38 -ата и 62 -ата минута. Джорджино Вийналдум изведе своите класики напред с двайсет минути, докато Гакпо нанесе последния удар в 76 -ата минута и сложи край на спора.

Победата издигна момчетата на Луис ван Гаал на второ място в групата с 10 точки, а Черна гора зае 4 -то място със 7 точки.