Време за дългоочакван триумф? Свитолина победи Халеп – TennisKafe

Открит четвърти кръг на US
Елина Свитолина-Симона Халеп 6-3, 6-3

Елина Свитолина е първата четвъртфиналистка на US Open 2021. В един от най -очакваните двубои украинката демонстрира тенис на много високо ниво и в два сета заслужено спечели срещу бившата No1 в света Симона Халеп.

Момчето от U-5 отне само час и 16 минути, за да победи един от най-силните си съперници за деветата си поредна победа след титлата си в Чикаго преди седмица.

Свитолина спечели 5 от 9 мача помежду им, но румънецът спечели и двата мача от Големия шлем. Досега именно изпълнението в “Мажор” е голям въпрос в изпълнението на украинката, но показаното досега в Ню Йорк дава надежда, че тя най -накрая ще успее да достигне финала на най -високо ниво турнир. … Докато се опитва да премине към третия си полуфинал на турнира по испанско първенство, тя очаква да спечели мача между Лейла Фернандес и Анжелика Кербер.

По време на мача с Халеп Свитолина направи общо пет шута в сравнение с двете съпернички, а голямото й предимство беше много по -лесно да спечели точки на първия сервис – 71% срещу 52% от съперника си. Форхенд изглежда беше компонентът, с който украинецът очевидно имаше предимство. Като цяло мачът се проведе на много високо ниво, тъй като и двата завършиха с +2 по отношение на съотношението на победителите към непредизвиканите грешки.

Вторият сет беше по -труден за украинката, тъй като Халеп започна да играе по -агресивно в нея и удвои печелившите си хвърляния.

Мачът започна добре за екс # 1, който първи отбеляза 2-1, преди Свитолина да направи повторен брейк. Ключовият момент беше седмият гейм, в който украинката отклони две брейкбол с резултат 15-40, а след това се опита да затвори мача със своя сервис.

В началото на второто полувреме резултатът от първото полувреме определено повлия и на двамата и Свитолина, разбира се, отиде на почивка 2: 1. Въпреки това много бързо Халеп успя да се прегрупира и да направи необходимите корекции, за да изравни резултата.

Точността и дълбочината продължиха да бъдат спътници в играта на Свитолина, която спечели 2-3 мача подред от 2-3 и така постигна една от най-големите победи в кариерата си.