Волейболистите загубиха от Германия и напуснаха Европейското първенство – Спорт

© CEV.lu

Българският мъжки отбор по волейбол отпадна от европейското първенство, след като бе победен на четвъртфиналите на Германия. Българските волейболисти загубиха с 1: 3 (14:25, 25:18, 19:25, 22:25).

Във второто поредно европейско първенство България отпадна в първия кръг на елиминации, както и през 2019 г.

През първото полувреме българският тим игра много неуспешно и едва надмина съперника си през второто. През дългите периоди от мача отборът на Силвано Пранди не реагира по никакъв начин на атаките на германците. Българите не се възползваха от факта, че германците допуснаха повече от 30 грешки при първоначалната атака.

На четвъртфиналите Германия ще играе с Италия, която победи Латвия с резултат 3: 0.

България завърши груповата фаза с три победи, както и три загуби. В съотношението на играта играчите на Пранди завършиха в 11:12.

В България Цветан Соколов и Алекс Грозданов отбелязаха по 7 точки, Мартин Атанасов завърши с шест точки, а Тодор Скримов с пет. В Германия Георг Грозер вкара 12, Мориц Карличек 11 и Антон Бреме 10.

След много слаб първи мач, в който Германия беше начело с 10 точки и запази разликата без проблеми, България се събуди през второто полувреме. Излизането на центъра Стефан Чавдаров даде резултата, а българите изравниха резултата след 25:18.

Последва добър нов мач за Германия, а през четвъртото полувреме България бе начело с до пет поредни неуспешни атаки и срив. След него германците се възползваха от това и се обърнаха в своя полза.