Виляреал 0-2 Манчестър Юнайтед Шампионска лига

Манчестър Юнайтед си осигури място в квалификационния кръг на Шампионската лига. Червените дяволи започнаха след ерата на Солскяер с изключително важна победа във Виляреал с 2: 0. Така английският колос не може да бъде изместен от една от първите две позиции в окончателното подреждане на група F.

Дебютът на временния мениджър Майкъл Карич беше успешен и резултатът на Estadio de la Ceramica дойде в последния четвърт час, когато три точки бяха осигурени от Кристиано Роналдо и Джейдън Санчо.

Източник: EPA / БГНЕС

Въпреки кастингите, поставени от Майк Карик, Манчестър Юнайтед не получи положителен тласък от смяната на треньора. Червените дяволи можеха да допуснат гол още в шестата минута, когато Гомес проби път между няколко съперника и стреля от границата на наказателното поле. Въпреки това Давид Де Хеа, който има много работа в последните мачове, се показа като единственият униформен играч за гостите и се отърва с подходяща за класата му намеса.

Унай Емери се открои мрачно в 10-ата минута след голяма преднина, за пореден път включен в актива на “жълтата подводница”. Джеръми Пино се доближи опасно до голлинията на англичаните, но ударът му срещна мрежата.

Испанският вратар също се озова на 28-о място, когато блокира Ману Тригерос с една ръка.

Снимка 554715

Началото на второто полувреме предложи огледална версия на първото полувреме. Виляреал отново горчиво съжали за недостатъците си. В 59-ата минута Тригерос отново загуби индивидуалния двубой от Де Хеа, а малко по-късно бомбата, пусната от Янхума, прелетя над горната греда.

Постепенно Майкъл Карик направи няколко смени, а в играта се появиха Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандес. Актьорският състав явно подобри качеството на английското представяне и в 71 Джейдън Санчо пропусна отлична позиция.

И когато е най-необходимо, Кристиано Роналдо идва на помощ на Юнайтед. В 78-ата минута португалецът завърши трудната част и изведе “червените дяволи” напред. Всичко започна с лош пас на Джеронимо Рули, който доведе до грешка в защитата на Виляреал и отлично даде крайния удар при #7.

Събраният гол доведе до пълен спад в представянето на Виляреал. В резултат на това вместо изравнителен гол „жълтата подводница“ допусна още един. Крайният резултат 0-2 бе формиран от аплодирания от критиката Джейдън Санчо, който определено впечатли с удара си в горния десен ъгъл на Рули.

Снимка 554713

Така в последния кръг Манчестър Юнайтед ще осигури първото си място срещу гостуващия Йънг Бойс. Аталанта и Виляреал могат да влязат в директен спор за мястото номер 2.

Динамо (Киев) - Байерн (Мюнхен) 1-2 в Шампионска лига