Вижте всички носители на Златната топка, Меси отново е на върха – Football World – Other

Лионел Меси спечели за седми път най-престижната индивидуална награда в света на футбола – Златната топка. Аржентинският гений спечели наградата, след като помогна на Аржентина да спечели титлата от Купата на Америка. Той изпревари звездата на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски, който завърши втори след друг спиращ дъха сезон, в който подобри представянето на Герд Мюлер с брадата в Бундеслигата. Топ-3 е формиран от Джорджино. Мегазвездата Кристиано Роналдо завърши едва 6-и в крайното класиране.

връзка1 “>

БГНЕС

Постепенно организаторите започнаха да разкриват рейтинга отдолу нагоре. Първите две са имената на Сезар Аспиликуета от Челси и звездата на Реал Мадрид Лука Модрич. Прави впечатление, че нападателят на Тотнъм Хари Кейн е едва 23-ти, а Фил Фодън е 25-и. Една от големите звезди на ПСЖ – Неймар остана извън топ 15 на класирането.

Италианският дует Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи попадна в топ 14, докато Ерлинг Халанд пропусна топ 10 – единадесети. Карим Бензема остана на подиума, завършвайки на 4-то място.

26. Жерар Морено (Виляреал, Испания)

26. Рубен Диас (Манчестър Сити, Португалия)

25. Фил Фудън (Манчестър Сити, Англия)

24. Педри (Барселона, Испания)

23. Хари Кейн (Тотнъм, Англия)

21. Бруно Фернандеш (Манчестър Юнайтед, Португалия)

21. Лаутаро Мартинес (Интер, Аржентина)

20. Рияд Марез (Манчестър Сити, Алжир)

19. Мейсън Маунт (Челси, Англия)

18. Симон Кяер (Милано, Дания)

17. Луис Суарес (Атлетико Мадрид, Уругвай)

16. Неймар (ПСЖ, Бразилия)

15. Рахим Стърлинг (Манчестър Сити, Англия)

14. Леонардо Бонучи (Ювентус, Италия)

13. Джорджо Киелини (Ювентус, Италия)

12. Ромелу Лукаку (Челси, Белгия)

11. Ерлинг Халанд (Борусия Дортмунд, Норвегия)

10. Джанлуиджи Донарума (ПСЖ, Италия)

9. Килиан Мбапе (ПСЖ, Франция)

8. Кевин Де Бройне (Манчестър Сити, Белгия)

7. Мохамед Салах (Ливърпул, Египет)

6. Кристиано Роналдо (Манчестър Юнайтед, Португалия)

5. Н’Голо Канте (Челси, Франция)

4. Карим Бензема (Реал Мадрид, Франция)

3. Джорджино (Челси, Италия)

2.Роберт Левандовски (Бавария, Мюнхен, Полша)

1. Лионел Меси (ПСЖ, Аржентина)

Полузащитникът на Барселона Педри спечели наградата за млад футболист на годината на Копа, като стана първият победител за вечерта. Тийнейджърът вече беше обявен за номер 1 сред играчи под 21 години в престижна анкета на италианското списание Tutosport.

Робърт Левандовски спечели награда за титлата най-добър нападател на годината. Следващото отличие отиде при дамите, а за 2021 г. най-достоен беше футболистът на Барселона Алексия Путехас, изпреварил холандката Вивиан Мидем.

Сега е моментът да разберем кой ще получи наградата на Яшин за най-добър вратар. До известна степен, както се очакваше, наградата отиде при защитника на ПСЖ Джанлуиджи Донарума, който бе избран от играча на УЕФА ЕВРО 2020, където спечели със златни медали срещу Италия. Тибо Куртоа (Реал Мадрид), Ян Облак (Атлетико Мадрид) и Мануел Нойер (Байерн Мюнхен) бяха сред другите големи имена, номинирани за тази награда.

Най-добрият отбор на сезона е Челси, който спечели Шампионската лига и в момента е лидер във Висшата лига този сезон.