Верстапен загуби от Хамилтън след лудо състезание в Унгария, Окон и Алпин записаха първата си победа – Новини

Будапеща, 1 август (WTA).
Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес) изпревари Макс Верстапен (Холандия, Ред Бул) начело на класирането във Формула 1, завършвайки трети на Гран при на Унгария, спечелен за първи път в кариерата си от Естебан Окон (Франция, Алпин). кариера. Холандецът се разби и завърши едва десети, докато Хамилтън направи груба грешка и не успя да спечели 11 -ия кръг от началото на сезона.
Състезанието започна със страхове от дъжд, посредствени гуми и мигновена катастрофа, която трябваше да премахне интригата на Хунгароринг. Валтери Ботас (Финландия, Мерцедес) удари гърба на Ландо Норис (Великобритания, Макларън) и го осигури в класацията на класирането на пилота на Макс Верстапен (Холандия, Ред Бул), разбивайки и трите автомобила. Въпреки сериозния мащаб на сблъсъка и наличието на много писти на пистата, състезанието продължи, а Хамилтън излезе на първо място със значителна преднина пред преследвачите си.
Въпреки това, в края на третата обиколка състезанието беше спряно поради червения флаг, а механиката на холандския пилот Red Bull имаше време да поправи поне някои от щетите по колата.
Рестартирането беше невероятна изненада. Всичко започна с питлейна и Хамилтън реши да тръгне сам по пистата, да провери състоянието на асфалта и да кара през ямите в края на първата обиколка. Той го направи по план, но се върна предпоследния и продължи дълго време след Пиер Гасли (Франция, AlphaTauri), който беше зад Ферстапен.
Естебан Окон поведе, следван от Себастиан Фетел (Германия, Астън Мартин), Карлос Сайнс (Испания, Ферари) и Фернандо Алонсо (Испания, Алпин). Хамилтън стоеше на опашка дълго време, но боксът на Верстапен и Даниел Рикардо (Австралия, Макларън) в 21 обиколка даде ясна оценка на световния шампион, който изпревари четирите най -добри с останали 25 обиколки.
По това време Окон продължаваше да води колоната стабилно, като водеше Фетел с по -малко от секунда, а Науката изпреварваше лидера с 15. Те бяха последвани от Алонсо, който временно загуби от Хамилтън на последните спирки в бокса и пет обиколки до края и завинаги. Няколко секунди по -късно световният шампион изпревари Science и зае третото място, където завърши.
Верстапен влезе в първите десет обиколки преди карирания флаг и завърши с една точка. Така холандецът вече е 186, а Хамилтън е начело с 193.
Окон и Алпин записаха първите си победи във Формула 1, побеждавайки Фетел и Астън Мартин с 1859 секунди. Хамилтън се изкачи на подиума, следван от Science и Alonso.