Великолепният Петко Христов с дебютния си гол и асистенция в италианския елит

Българският национал Петко Христов впечатли с гол и асистенция от Специя срещу Лацио в 35-ия мач от Серия А, но отборът му загуби с 3-4 у дома в зрелищен мач.

Специя беше победена в последната минута, тъй като герой на “орлите” беше Франческо Ачерби, който попадна под обстрел тази седмица заради грешката си срещу Милан в предишния мач.

ВИДЕО ОТ ДЕБЮТНИЯ ХИТ ГЛЕДАЙТЕ В MAXSPORT.LIVE

Мачът започна добре за Специя, след като Келвин Авиан асистира на Христов в деветата минута.

При резултат 2:2 в началото на второто полувреме българинът успя да вкара дебютния си гол в италианския елит. Той се издигна над защитата на съперника и отбеляза с глава, губейки предимството на своя отбор.

До края обаче Специя не успя да я удържи и благодарение на голове на Савич и Ачерби Лацио спечели.

За играта си обаче българинът получи отлична оценка, а основната му задача беше да защити звездата на гостите Чиро Имобиле. Христов се справи добре, като нападателят успя да вкара само от бялата точка.

С победата Лацио отбеляза 59 точки и завърши пети в класирането, а Специя е на 16-о място с 33-8 точки над опасната зона и изглежда, че тимът на Христос ще запази мястото си в елита за следващия сезон.