България U19 със сребърен световен шампионат по волейбол, загуби …

Българският национален отбор по волейбол сред юношите до 19 години остана със сребърните медали от световното първенство в Иран, като на финала загуби от Полша с резултат 0: 3 (20:25 19:25 19:25). Нашите загубиха първия мач с резултат 20:25.

Подопечните на Мартин Стоев първоначално водеха, а до средата на мача мачът вървеше на точки, след което поляците изравниха резултата и успяха да затворят играта в своя полза.

Втората част започна отново чудесно за нас. Българите поведоха със 7: 5, което принуди полския треньор да поиска почивка. Паузата се справи много добре за противника, а веднага след това ни измъкнаха при резултат 9: 7. До края противниците ни не загубиха аванса си и завършиха играта с резултат 25:19.

Третият мач беше изцяло за поляците. В тези два момента, в които можехме да обърнем развитието, Николов и Антов допуснаха грешка, а противникът затвори частта и спечели световното първенство.