България 1-1 Северна Ирландия, удар Неделев

Турнир: Световно първенство 2022 г., Европейска квалификация
Стадион: Национален стадион „Васил Левски“, София
Публика: 497

52 ‘

ГООООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! СЕДМИЦИ! единадесет! Нотка оптимизъм проникна в лагера на българския отбор, след като успяхме да изравним резултата в 52 -ата минута. Освободеният Илиан Илиев разбуни играта с трицветни и започна опасна атака. След щастлив отскок топката попадна в лявата ръка на Тодор Неделев, който с премерен удар не остави никакви шансове на Паун-Фарел.

50 ‘

Екипът на Ясен Петров се опитва да пренесе играта в центъра на Северна Ирландия. В момента “трикольорите” са относително успешни.

47 ′

Илиян Илиев ще даде атакуващ щрих на нашата полузащита. Той си тръгва Радослав Цонев.

46 ′
Снимка 550040

45 ′

ИГРАТА АКТУАЛИЗИРАНА!

Вижте как коефициентите на efbet са се променили след почивката.

45 + 2 ′

ПРАЗНИК!

45 ′

2 минути добавено време към първата част.

40 ′
Снимка 550047

37 ′

ЦЕЛ ЗА СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ !! 0: 1! Уошингтън! За съжаление дебютният хит отиде в активите на Северна Ирландия. Първоначално всичко се обърка със засада, водена от беларус Кулбаков, но знак от стаята на GAR го принуди да преразгледа ситуацията. Това доведе до промяна в решението и цел за северните ирландци. Всичко започна с набег на Пади Макнейър, който намери Макгенис непокрит с добър кръст. Нападателят Хала насочи глава, но Караджов отново спаси. Този път увеличението се оказа фатално, тъй като Конър Вашингтон беше на една линия с Петко Христови и лесно вкара.

34 ′

Сериозно разочарование от безполезната атака ни застигна в 34 -та. Ивайло Чочев ловко удари с глава Десподов, но той наложи подаването, а защитникът на гостите изстреля навреме.

31 ′

Борислав Цонев бе съборен на ръба на наказателното поле, но реферът от Беларус не искаше да извърши нарушение в наша полза.

Снимка 550044

25 ‘

Кирил Десподов беше на ръба на засада и в 25 -ата минута получи отличен пас в бъдеще. Нашият капитан използва скоростта си и навлиза опасно в полето на Северна Ирландия. # 11 обаче затвори ъгъла си и беше блокиран от Пади Макнейър.

двадесет ‘

И ОТНОВО КАРАДЖОВА! Кризисните моменти пред вратата на лъва продължиха. Иван Турицов се озова в беда срещу Шейн Фъргюсън, който го изпревари отново. Защитникът се обедини с Джордан Томпсън, но този път халфът на Стоук Сити беше силно разочарован.

17 ′

КАКВИ СА СЪБИТИЯТА НА КАРАДЖОВ! България можеше да изостане в резултата с пристигането в 17 -ата минута, ако не беше прекрасната намеса на Иван Караджов. В първия от тях той успя да застреля отблизо Пади Макнейър, който беше хвърлен от Уелковски и насочи главата му. В получения ъгъл се стигна до ръкопашен бой. Конър Вашингтон имаше голям късмет и на метър от него той също имаше отчаяна нужда от стража „Лвов“.

Снимка 550042

четиринадесет

ЧОЧЕВ! Добра възможност за “трикольорите” се откри четвърт час след старта. Кирил Десподов рязко центрира от ъгъла и въпреки че Ивайло Чочев акробатично насочи главата си към далечния ъгъл на британеца, въпреки трудностите, той акробатично насочи главата си. Топката пое опасна траектория, но се приземи точно зад горната греда на Паун-Фарел.

6 ′

ТОМПСЪН! Гостите стигнаха до ранна голова позиция още в 6 -ата минута. Островитяните се възползваха от грешката ни в центъра, а Джордан Томпсън отиде с мощна тира надолу по центъра. Последва ударът му в земята от дъгата, но Караджов се протегна максимално и парира. За щастие, Конър Вашингтон не получи шанс за добавка.

Снимка 550045

4 ‘

Ясен Петров беше решен да постигне положителна промяна. В сравнение с гостуването в Литва, треньорът освободи седем различни играчи. Известен ефект беше постигнат в 4 -ата минута, когато лъвовете достигнаха до фал точно пред наказателното поле на Северна Ирландия. Тодор Неделев се наведе към вратата, но Паун-Фарел лесно спаси.

2 ′

ВИЖТЕ КОЙ Е ЛЮБИМИЯТ В МАТЧА!

1 ‘

СВЕТОВНА КВАЛИФИКАЦИЯ НАЧАЛО!

Снимка 550039

Българският национален отбор ще бъде домакин на Северна Ирландия в мача от осмия кръг на световната квалификация в група С. Мачът ще се проведе днес от 21:45 часа на националния стадион “Васил Левски”.

Трикольорите загубиха всички шансове да се класират за Световното първенство в Катар следващата година, след като завършиха миналата събота в класирането на Литва. Поражението с резултат 1: 3 не само изключи шансовете на нашия тим за второто място, но и сериозно понижи настроението на българските национални отбори.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ЛЮБИМ В МАТЧА!

Днес заминаваме за последния домакински мач от групата, в който ще се надяваме на три точки, които ще извадят Северна Ирландия от третото място. Една от петте точки, отбелязани от нашия отбор в момента, беше получена от бъдещия ни съперник. В края на март българите успяха да избягат поради посещение в Белфаст. Резултатът от първия мач бе равен.

Снимка 525169

Квалификационният кръг за Северна Ирландия също не е по -добър. Отборът отбеляза четири гола и всички те бяха единственият им успех с резултат 4: 1 в гост от Литва. В събота британците изиграха повече от половината срещу Швейцария и трябва да са щастливи, че загубиха само 0: 2.

Ясен Петров: Не е лесно да вдигнеш отбора след такъв мач, няма да повтаряме грешки

Дебютантът стартира утре

Добрата новина за нашите момчета е, че в това съперничество се представяме добре и не сме загубили в четири мача. В последните три от тях дори не допуснахме гол.

Останалата част от група С е лидер на европейския шампион Италия с 14 точки. Швейцария е на второ място с 11 точки. Северна Ирландия и България имат по 5 точки, а след победата над отбора на Ясен Петров Литва сега е с 3 точки, но остава на последното място.

Селекционер на Северна Ирландия: България е много добър отбор