България с трето поражение в Лигата на нациите

България загуби с 2: 3 (19:25, 25:20, 13:25, 25:23, 12:15) от Италия в мача от втората състезателна седмица от турнира Лига на нациите. Миналата седмица Лвов записа една победа и две поражения.

В началото на мача Италия поведе с 10: 6, докато Радослав Парапунов намали резултата на 8:11. Втората техническа пауза за Италия дойде в 16:12. Джулио Пинали изведе Azzurri напред с 6 точки при 22:16, след което домакините завършиха мача при 25:19.

Във втория мач България изтегли три точки в първата техническа почивка. България поведе от 16:13 във второто техническо прекъсване. Радослав Парапунов атакува мощно от зона 4 по време на 18:14. Три точки подред Италия падна до 17:18. България вкара три точки подред и поведе с резултат 17:21. Аспарух Аспарухов изведе България до мача от 24:19. България завърши второто полувреме с резултат 25:20.

Снимка 533400

Италия започна третата част с пет поредни точки. Скаудра Адзура водеше с 10 точки 14: 4. Адзури поведе с 12 точки при 18: 6. Аспарух Аспарухов падна до 9:20. В резултат на това играта завърши в 25:13.

Четвъртата игра беше изключително равностойна. Отличната защита на Георгий Сеганов даде шанс на Радослав Парапунов да поведе българския национален отбор до резултата 24:22. Радослав Парапунов успешно атакува по диагонала на зона 4, а България спечели 4-та част с резултат 25:23.

Снимка 533403

Италия водеше с 3-1 и 6-3 в началото на тай-брейка. Стефан Чавдаров намали преднината до 6-8 с атака в центъра. Николай Къртев успя да атакува средата след 9:11. Аспарух Аспарухов ще се представи в мрежата – 9:12. Италия стигна до мач топката при 14:11. Имаше грешка в услугата, но тогава собствениците не се объркаха.

България пропиля три гола и претърпя ново поражение във волейболната Лига на нациите

„Лъвовете“ загубиха остро от Германия с резултат 2: 3