България спечели Лигата на нациите за втори път! – Волейбол – Национални отбори

Българският отбор по волейбол за мъже спечели втората си победа в Лигата на нациите тази година. Българите победиха националния отбор на Холандия с 3: 2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13) и сложиха край на поредицата си от шест поредни поражения.
Треньорът Силвано Пранди стартира в Римини, Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Святослав Иванов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Николай Къртев и либеро Владислав Иванов се присъединиха от пейката.

В първата част българите играха по-силно и поведоха от 20:15, а след това поведоха след 25:18.

Портокалите компенсираха разликата в мача след 25:18 и силна игра в края на играта.

Холандия поведе от 16:10 през второто техническо прекъсване през третото полувреме, за да прекъсне играта след 25:17.

България доведе до решаващ тай-брейк, след като удари блока на Денис Карягин и крайното 25:22.

В последната част България стартира по-добре и водеше с резултат 6: 4. Разликата на българите достигна три точки при 13:10, но, водени от Нимир Абдел-Азиз, лалетата се стопиха до 13:14. В последната атака на мача обаче Аспарух Аспарухов пое отговорността да завърши атаката срещу България и донесе победа с удар по пръстите на блока на противниците.

Голмайсторът на българския национален отбор стана Денис Карягин с 15 точки. Святослав Иванов вкара 13 точки, докато Аспарух Аспарухов остана с 12 точки. За Холандия Нимир Абдел-Азиз вкара 29 точки, докато Робърт Андринга остана със 17.

България е класирана на 14-то място в Лигата на нациите с 2 победи, 7 загуби и 7 точки. Холандия е на предпоследното 15-то място с 1 победа, 8 загуби и 4 точки.

Във вторник България ще играе срещу Аржентина.