България продължава, без да загуби нито един мач в Златната лига!

Българският женски отбор по волейбол отново спечели категорична победа в Златната лига.

Лвов победи Украйна с чист резултат 3: 0 (25:23, 25:20, 25:12). Мачът се проведе в зала „Колодрум“ в Пловдив.

Лъвиците се справиха със Словакия без проблеми.

Това беше първата среща на български волейболисти пред родната общественост от 2 години насам.

Треньорът Иван Петков направи две промени в стартовия състав. Мирослава Паскова зае мястото на Емилия Димитрова по диагонала, а в центъра се появи Мира Тодорова, която замени Нася Димитрова.

Само в първата част украинците усложниха нашата задача и допринесоха за интригата. Гостите започнаха много усилено и бяха равностойни съперници до края. При равенството в 23:23 българският национален отбор показа своя опит и класа, избягвайки изненади и побеждавайки след успешна атака на Елица Василиева.

Волейболистите ни запазиха стабилност и добра организация, водеха в следващите две части. Предимството позволи на Иван Петков да играе голяма част от младите момичета. Те се представиха достойно, а България спечели с голяма разлика третата част. Най-големият актив за България е Мирослав Пасков – 15 точки.

Христина Вучкова добави 11 точки към успеха. Неделя, 6 юни – последният мач от групата в зала Kolodrum, Украйна ще се срещне със Словакия от 20:30.