България победи Беларус на 1/8-финалите на Евролейс-2021

България достига до 1/8 -финалите на европейското първенство по волейбол след привидно лесна победа над отбора на Беларус с резултат 3: 1. В чешкия град Острава подопечните на Силвано Пранди показаха, че са най -добрият отбор, а след 25 : 13, 25:18, 24:26 и 25:22 постигнаха третата си победа в състезанието от група В.

Така България гарантира поне четвърто място в групата и ще изчака развитието на утрешния мач между Чехия и Италия. На четвъртфиналите лъвовете ще се изправят срещу Франция или Германия, лидерите на група D.

Мачът започна изцяло по план на българите, които показаха своята класа в средата на първата част. След това постепенно възпитаниците на Силвано Пранди започнаха да увеличават лидерството си и от 15:10 постепенно се увеличи до 20:12. Така в крайна сметка, след атаката на Владислав Давискиб при докосване, българите завършиха първия мач с резултат 25:13.

Във втората част всичко беше подобно. Нашият отбор игра уверено и в добро настроение и поведе с резултат 12: 5 в началото. Отново разликата в наша полза беше 8 точки при 20:12, а при 24:16 допуснахме два гола. В резултат на това с мощна атака на Соколов поведохме с резултат 2: 0 – 25:18.

В третия мач имахме леки колебания в началото, когато Беларус излезе напред с резултат 3: 1, а след това с резултат 8: 5. Водени от Тодор Скримов и Цветан Соколов, нашият отбор успя да изравни резултат 8: 8. От този момент играхме на точки до 18:17, когато беларусите вкараха три поредни точки и поведоха от 20:18. След това дори имаха точка на мач – 24:23, но Тодор Скримов изравни резултата с технически пусната топка през блокадата. След това обаче беларусите вкараха две поредни точки – и двете след блокадата за намаляване на резултата – 24:26 и 2: 1 в полза на България.

Грешките ни продължиха и в четвъртия мач, в който беларусите поведоха при резултата 7: 4. Предимството на съперника продължи до 12:10, когато нашият отбор вкара четири поредни точки и поведе с резултат от 14:12. В резултат на това въпреки някои трудности нашите спечелиха мача след успешната атака на Цветан Соколов по диагонал – 25:22.