България победи Литва с 1: 0 в квалификациите за световно първенство

България победи Литва с 1: 0, Хочев е герой!

Калоян Кръстев вместо това се появява в играта за България Илиев

90 + 4 ′
Снимка 545434

90 + 3 ′

ДЕСПОДОВ! В заветните моменти от квалификацията Литва нямаше шанс да удари контра. Напротив, ако имате малко повече късмет, “трикольорите” ще могат да се откъснат наполовина. В 93 -ата минута Димитър Илиев блесна със самостоятелното си действие и накара Десподов да отбележи на по -малко от метър от голлинията на Балтия. Звездата “Лудогорец” обаче даде всичко от себе си и я изпрати да хвърли над горния пост.

90 + 2 ′
Снимка 545438

90 + 1 ′

Шимкус получава жълт картон.

89 ′

Грубо нарушение Боровинкакоето определено заслужава карта.

88 ′
Снимка 545441

87 ′

Литовците правят последната стъпка в търсенето на най -добрия резултат за себе си.

86 ′
Снимка 545444

83 ′

Атанас Илиев получава жълт картон за удряне на висока топка.

82 ′

БЕЗ БЕЗ ИГРА! Директен червен картон за смяна на Николай Михайлов, който се скара на главния съдия от пейката.

81 ′

ЦЕЛ ЗА БЪЛГАРИЯ !!! десет !! ЧОЧЕВ !! България страдаше, но все още чакаше дебютния си гол в световните квалификации. Лвов получи друга статична позиция, след което Кирил Десподов идеално центрира далечния пост. Резервът Ивайло Чочев се настани по -добре от всеки друг и за негова голяма радост откри празнина в литовския бетон при резултат 1: 0. Шеткус, който все още беше различен, също се оказа безпомощен.

Снимка 545449

81 ′

Ранен Крем напуска играта за сметка на Шимкус

Снимка 545445

80 ′

Янкаускас получава първия жълт картон в мача.

78 ′

Ернестас Шеткус беше на негово място в 78 -ата минута. Бившият защитник на Ботев (ПД) улови удар на Митко Илиев, който спря топката на гърдите му и веднага нацели от границата на наказателното поле.

76 ‘
Снимка 545440

75 ‘

Спас Делев вместо това влиза в играта за България Георги Йомов

74 ‘

ДЕСПОДОВ! След около 15 “тихи” минути трицветните успяха да нанесат решаващия удар. Резервът Митко Илиев преряза отбраната на противника с пас към Кирил Десподов. Звездата “Лудогорец” остана сам срещу Шеткус, но не успя да пробие топката чрез скока на опитен литовски.

70 ′

Донатас Казалускас напуска полето, за да отстъпи място Вербика

68 ′

„Тихи“ минути за нашия екип, през които учениците на Ясен Петров не могат да създадат нещо опасно пред Литва.

60 ‘
Снимка 545439

58 ′

Димитър Илиев също се появява на терена за сметка на капитана Георги Костадинов.

57 ′

Ивайло Чочев се появява в играта поради Тодор Неделев.

55 ‘

Наложи се Георги Георгиев да се намеси в сета в 55 -ата минута, когато Баравикас се опита да бъде бдителен от средно разстояние, което му послужи за добро спасяване.

53 ‘
Снимка 545432

51 ′

Тодор Неделев опита късмета си със свободен удар в 51 -ата минута. В играта му имаше прецизност, но нямаше сила да победи Шеткус.

48 ′

Явно Петко Христов е имал лесна задача да блокира No9 на гостите на Казлаускас в 48 -ата минута. Все пак внезапният нападател сякаш се бори с него с тялото си, но все пак след клинично точното разделяне на Defender of the Spice опасността беше неутрализирана.

47 ′

По време на почивката литовците направиха смяна. Дубицкас не излезе във втората част, а вместо това се появи на терена Янкаускас

46 ′
Снимка 545427

45 ′

ИГРАТА АКТУАЛИЗИРАНА!

Вижте как коефициентите на efbet са се променили през второто полувреме.

45 ′

ПРАЗНИК!

41 ′
Снимка 545424

37 ′

МАЛИНА! Кристиан Малинов би могъл да бъде горд автор на един от най -добрите голове в историята на нашия отбор. Халфът на Левен получи пас от Десподов и умело се отклони с петата си в далечния ъгъл на литовската врата. Шеткус се опъна максимално, но ударът дойде и на сантиметри от страничния шкаф.

31 ′

ДЕСПОДОВ! България пропусна първия си реален шанс за гол в 31 -ата минута. След щастлив отскок топката стигна до Атанас Илиев, който веднага я даде на Десподов между двамата централни защитници на Литва. Кирил едва прие подаването, но въпреки това стреля в десния ъгъл, което беше блестящо отразено от ветерана Шеткус с една ръка.

Снимка 545425

26 ′
Неудобно: Борислав Михайлов и Димитър Бербатов наблюдават мача в непосредствена близост

Едва ли ще кажат нещо

24 ‘

Георги Йомов демонстрира силата на скоростта си в 24 -ата минута, като избута топката пред литовския защитник и се насочи в наказателното поле на гостите. В решаващия момент към него се втурна Бенас Шаткус, който с мъка отнема топката от звездата на ЦСКА.

22 ‘

Литовският национален отбор очевидно се стреми да нарани или поне да облекчи страха от Кирил Десподов, който претърпя две груби стъпки за две минути.

двадесет ‘
Снимка 545423

осемнадесет

Българската отбрана потръпна сериозно в 18 -ата минута, когато Костадинов забрави Роландас Баравикас на далечната греда с центриране от свободен удар. Фланговият защитник на литовците безопасно закъсня с включването си и по никакъв начин не притесни Георги Георгиев.

15 ‘

Първият български изстрел дойде в 15 -ата минута, когато Тодор Неделев взе със себе си няколко защитници на Литва. Последван от петата му към Малинов, а точният му изстрел отиде точно над горната греда.

девет ‘

Лъвовете разчитаха главно на игра по фланговете, което завърши с кръстоска между Йомов и Десподов. И краен адресат беше Наско Илиев, който и днес имаше сериозни физически сблъсъци със силни защитници на врага.

Снимка 545422

4 ‘

Първата по -интересна ситуация за България възникна след четири минути футбол, когато Десподов направи залог на изненада и стреля направо от фаул, разположен близо до контура. Литовският защитник внимателно изрита топката в най -близката греда.

3 ′

Литовските футболисти се опитаха да свалят първоначалния натиск на нашия отбор. Прибалтийските държави разчитаха на висок натиск и много агресия в центъра на полето, което донякъде изненада обвиненията на Ясен Петров.

2 ′

Интересно завръщане на националния стадион.

Боби Михайлов отново ще гледа мача на България на живо

За последно е видян при загуба с 0-6 от Англия.

1 ‘

ВИЖТЕ ТУК НА ЛЮБИМИЯ НА СЪБРАТА!

1 ‘

СТАРТ НА МАЧА!

Снимка 545426

Днес от 19:00 ч. България ще приеме Литва в петия си мач от квалификационния кръг за Световното първенство през 2022 г. В момента учениците на Ясен Петров могат да се похвалят с две равенства срещу Северна Ирландия (0: 0) и срещу Италия (1: 1), но освен това тимът претърпя две поражения – от Швейцария (1: 3) и от Италия (0: 2).

В последните два мача момчетата намекнаха, че вече започват да придобиват външен вид. Нещо повече, посещението на европейския шампион Италия във Флоренция ни даде много поводи за оптимизъм. Националният отбор обаче нямаше успех почти година, като за последно победи Гибралтар на 11 ноември 2020 г. Твърде дълго е да приключи. Нещо повече, нашите сънародници се сблъскаха с аутсайдер в групата.

Литва е в дълбока криза. В предишните си мачове в групата отборът записа три поражения, от които серията от загуби на балтийските страни беше само 7 мача. Освен това те няма да могат да разчитат на своя треньор Валдас Иванаускас, който е болен от коронавирус и изобщо не пътува до София. Така че има много предпоставки националният отбор да излезе начело тази вечер и най-накрая да прекрати негативната си серия от 9 мача без победа.

Ясен Петров: Утре е коренно различен мач, публиката във Флоренция ни аплодира.

Националният треньор даде пресконференция

Въпреки че в момента шансовете на лъвовете да стигнат до световното първенство изглеждат призрачни – само 2 точки бяха отбелязани в четири мача, но те все още съществуват. Ако спечелим тази вечер и ако Швейцария загуби от Италия, ще се доближим само до точка от кръстоносците и на практика ще се върнем в борбата за второ място. Това е още една причина, поради която отборът се бори за три точки.

Не на последно място, България се нуждае от победа за самочувствие. Равенството с Италия е нещо, с което да се гордеете, но когато спечелите е много по -сладко. Колкото повече успехи има екипът, толкова повече самочувствие. А победите могат да върнат феновете на стадиона, които наскоро бяха преброени от една страна, когато играеха за националния отбор.

Въпреки добрата игра срещу Италия, треньорът Ясен Петров със сигурност ще направи някои промени в стартовия състав. Очаква се Михайлов да започне на портата, а пред него в защита ще се изявят Турицов, Петко Христов, Антов и Недялков. Костадинов и Чочев ще бъдат отбранителните халфове, докато Илиян Илиев ще играе ролята на плеймейкъра. Десподов и Делев ще излязат по фланга, а Атанас Илиев отново ще води атаката.

Аш Петров изненада всички в отбора с вратаря

Най -малко три промени в стартовия състав се очакват срещу Литва.

Очаква се гостите да излязат с Шеткус под рамката, а Баравикас, Уткус, Шаткус и Бараускас са отпред в защита. Вербицкас и Мегелайтис ще бъдат халфове, а Янджаускас ще ги изпревари като плеймейкър. Новиковас и Ласискас ще действат по двата фланга, като Дубицкас ще води атаката.

Кирил Десподов: Знаех, че цяла Италия ще гледа - в Каляри не ми беше даден шанс.

Кирил Десподов: Знаех, че цяла Италия ще гледа – в Каляри не ми беше даден шанс.

Ето какво каза той на пресконференцията.