България има нов повод за гордост – БГ Футбол – Национален отбор

Само два дни след големия успех на българския национален отбор U-17, който се класира за Елитния кръг на Евро 2022, българските момичета U-19 също ни донесоха страхотен повод да се гордеем, че се класирахме за втория кръг на квалификациите. за Европейското първенство (еквивалентно на Елитния кръг за юноши).

Днес момичетата на треньора Станислава Цекова категорично победиха основния си съперник в квалификационната група Гърция с резултат 2:0 в Албена и с 3 победи в 3 мача, които преминаха в решаващата фаза от квалификациите за Евро 2022, където ще се бият други. най-добрите отбори на континента на тази възраст.

България започна уверено, но предпазливо, мача и през първото полувреме не позволи на съперника да застраши сериозно вратата на Милена Караколева. Нашите момичета нанесоха решителния удар в началото на второто полувреме, когато първо Димитра Иванова, а след това нейният нападател Надежда Иванова, на два пъти победиха гръцката защита.

Така България WU19 отива в следващия етап на Евро 2022, който ще се състои от 7 квалификационни групи от по 4 отбора. Победителите от всяка група ще се класират за финала на Европейското първенство в Чехия следващото лято.

Състав на България: 12. Милена Караколева, 3. Емануела Найденова, 4. Ванеса Иванова, 5. Ванеса Стойчева, 8. Кристияна Караиванова, 18. Ивелина Павлова (90 – 19. Йоанна Стефанова), 15. Симона Стоянова, 7. Яна Йорданова, 11 Кристияна Димитрова (80 – 2. Йоанна Томова), 14. Димитра Иванова, 10. Надежда Иванова (88 – 13. Мирослава Пейкова)

Развъдчик: Станислава Цекова

Голмайстори: 1:0 Д. Иванова 54, 2:0 Н. Иванова 60.