България изигра 0-0 в Москва, но дузпа донесе победа на Русия

Момчил Цветанов се бори за топката с Роман Зобнин. Снимка: уебсайт на RFU

Приятелският мач Русия – България завърши с резултат 0: 0, но дузпата донесе на „отбора“ победно сбогуване с европейския и победа с 1: 0.

По принцип нашите играчи чакаха действията на противника в Мокве. Въпреки натиска, през първото полувреме домакините нямаха с какво да се похвалят толкова опасно.

Отначало Момчил Цветанов не можа да вкара, което може да се счита за единствената ситуация за нас в целия мач.

Иван Караджов от „Арда“ дебютира пред портите на нашия отбор. Във втората част той беше заменен от Георгий Георгиев от „Черно море“.

Последният направи 2 ключови спасявания, а второто поредно равенство на теста през юни след 1: 1 със Словакия беше на хоризонта.

В 83-ата минута обаче Валентин Антов повали Антон Миранчук в наказателното поле. Александър Соболев е точен от бялата точка на финала – 1: 0.

Така, отчитайки статистиката – 13: 2 удара към вратата и точни 5: 1, руснаците спечелиха съвсем логично.

На 8 юни световният шампион Франция ще посети България.

Команди на двата отбора:

Русия: Шунин – Караваев, Семенов, Джикия, Жирков (78-Ал. Миранчук) – Зобнин, Оздоев, Баринов (51-Дивеев) – Йонов (46-Кузяев), Дзюба (58-Соболев), Головин (62-Головин).

България: Караджов (46-Г. Георгиев) – А. Христов, Антов, П. Христов – Карагарен (78-Турицов), Малинов (9-Витанов), Чочев (88-Минчев), М. Цветанов – Д. Янков (62- Вутов) – Десподов, Гълъбинов (58-А. Илиев).