България загуби от Русия в квалификация за младежи – BG Football – Национален отбор

Юношеският отбор по футбол претърпя минимално поражение с резултат 0: 1 у дома срещу руския отбор до 21 години в пробен мач на стадион „Славия“ в София. Единственото попадение в мача падна в 12-ата минута, когато Михаил Игнатов удари с глава българската врата и на практика оформи крайния резултат между двата отбора.

Треньорът на Лвов направи много промени по време на проверката, настоявайки да види състоянието на родните играчи преди началото на европейските квалификации през септември. Мачът срещу руснаците за нас, разбира се, не може да се нарече много добър, въпреки че имаше достатъчно желание, но нямаше много сериозни ситуации на портата на Иван Будачев.

Следващият приятелски мач на българския национален отбор U21 ще се проведе на 8 юни срещу националния отбор на Албания.

link1 „>

Антон Узунов

Първата възможност в мача на стадион „Славия“ се появи след девет минути игра. Топката беше центрирана в наказателното поле на Филип Кръстев и групата играчи не успяха да изиграят добре топката. Тя обаче падна в краката на защитника Кристиан Петров, който го простреля, но Будачев нямаше затруднения.

Русия успя да излезе напред само за 12 минути. Гостите развиха атака по десния фланг, а Тюкавин се фокусира върху Игнатов, който се вклини между двамата централни защитници на Лъвовете и надигра Светослав Вуцов с параболичен удар с глава – 0: 1.

На 23-ата минута на играта Даниел Глусевич премести много хубаво защитата на България, а подаването беше направено от Константин Тюкавин. Нападателят на „отбора“ стреля с воле, но топката премина през гредата, пазена от Вуцов, на допир. На 28-ата минута футболистът на Спарта Прага Мартин Минчев бе намерен вляво след грешка на руснаците в центъра на терена. Той се хвърли напред с топката и нанесе удар с левия крак по диагонал, но Будачев реагира и изби топката с ъглов удар.

В 38-ата минута Светослав Вуцов направи сериозно спасяване, след като Тюкавин се обърна и стреля от 20 метра, Симеон Петров не можа да устои, но защитникът на Славия стреля встрани.

Освободеният Митко Митков в 55-ата минута получи пас от Филип Кръстев пред наказателната дъга. Играчът на ЦСКА се сдържа и се обърна към хвърляне, но хвърлянето му беше неточно – аут. Миг по-късно Филип Кръстев стреля от изгодна позиция с пряк свободен удар, но топката отиде много далеч от целта.

В 78-ата минута нашият защитник Симеон Петров се озова в отлична позиция в наказателното поле на руския национален отбор и удари с глава, но топката прелетя покрай страничната греда на противника. До края на мача нямаше опасности, така че руският отбор победи домакините с резултат най-малко 1: 0.

Стартови състави:

България U21: Святослав Вуцов, Виктор Попов, Кристиан Петров, Симеон Петров, Патрик-Габриел Галчев, Джон Бауренски, Иля Груев, Филип Кръстев, Мартин Петков, Мартин Минчев, Владимир Николов

Развъдчик: Александър Димитров

Русия U21: Иван Будачев – Даниил Глусевич, Никита Кармаев, Александър Силянов, Руслан Литвинов, Михаил Игантов, Кирил Косарев, Константин Тюкавин, Нокъл Умияров / к /, Данила Прохин, Данил Пруцев