Българин на полуфинала на Ролан Гарос!

Българският талант Петр Нестеров (18) продължава впечатляващото си представяне в младежкия турнир на двойки на Откритото първенство на Франция.

Съперникът на варненския Black Sea Elite вече е полуфиналист на „Ролан Гарос“, след като днес с партньора си Вячеслав Белински спечели третата поредна победа в Париж.

В днешните 1/4 финали по бокс сред младежи до 18 години българо-украинското дуо драматично победи представителите на домакините Саша Геймар Вайенбург и Мехди Садави с резултат 6: 1, 5: 7 (12-10) . почти час и половина. В първия сет Нестеров и Белински позволиха на съперниците да направят само първото подаване, след което два пъти бяха победени.

Димитър Кузманов стигна до четвъртфиналите в Казахстан

Българинът победи Енцо Куако с резултат 7: 5, 6: 0.

Втората част започна с размяна на четири поредни пробива, докато равенството остана – 3: 3. Новият пробив и консолидация осигуриха на нас и украинеца предимство от два мача. При резултата 5: 4 те подадоха документи за мача, но не можаха да затворят мача, което позволи на Петър да направи втори брейк. В 12-ия гейм те не успяха да се справят с сервиса на Белински и влязоха в дълъг тай-брейк.

Поредица от мини пробиви даде на българо-украинския тандем предимство 5: 2, който впоследствие достигна до три поредни мача при резултат 9: 6. Французите обаче отразиха и трите и дори получиха шанс да спечелят със своите сервират с резултат 10: 9. Но Нестеров и Белински се справиха с напрежението и в 83-ата минута на играта на площадка номер 6 в столицата на Франция постигнаха крайния успех при трансфера на Петър.

В първите два кръга Нестеров и Белински нокаутираха Бруно Кузухара (САЩ) / Жоао Лурейро (Бразилия) с резултат 7: 5, 2: 6 (10-6) и заеха място под номер 1 Марк Лял (Изток ) / Джак Пинингтън Джоунс (Bbr). ) с 6: 4, 2: 6 (10-7). Техни съперници за място на финала в Париж ще бъдат французите # 4 в схемата на Артър Фил / Джовани Мпези Перикард.