Българинът подписва договор с Холандия на Олимпийските игри – Футболен свят – Разни

Българката Виктория Пелова, която играе за женския отбор на Аякс, вкара последния гол за Холандия при победа с 10: 3 над Замбия в първия мач от двата отбора от група F в олимпийския футболен турнир.

източник: Gulliver / GettyImages

22-годишната Пелова, чиято майка е българка, влезе като резерва в 72-ата минута вместо Даниеле ван де Донк и отбеляза 10: 1 отблизо в 80-ата минута. Вивиан Миедема вкара 4 гола, а като Мартин две. Веднъж подписаха Шанис ван де Санде, Жил Роар, Линет Беренщайн и Виктория Пелова.

В друг мач от група F Бразилия победи Китай с 5: 0. 35-годишната футболна легенда за жени Марта откри резултата в 9-ата минута, а в 22-ата минута Дебина покачи на 2: 0. 0. Марта влезе в историята с гол в петата си поредна олимпиада. За 43-годишния вратар на бразилската Формига днешният мач отбеляза седмото участие в Олимпийските игри, което е абсолютен рекорд в историята на олимпийските футболни турнири.