Бундестимите не успяха да разбият Дания и гредите

Германия и Дания завършиха приятелски мач преди Евро 2020 с резултат 1: 1. Мачът се проведе на стадион Тиволи в Тирол.

През първото полувреме Бундестим се наложи, но не успя да отбележи. Томас Мюлер от отлична позиция удари с глава директно в ръцете на Каспер Шмайхел, след което Лерой Сане попадна в целта. Малко преди почивката, Серж Гнабри удари Рей.

Огромното желание на световния шампион през 2014 г. се осъществява три минути след почивката, когато Флориан Нойхаус пише „червен динамит“. След лумбаго той остана незабелязан в малко наказателно поле и вкара отблизо.

Постепенно датчаните играха по-добре, създадоха няколко опасни действия и двадесет минути преди края на редовното време Юсуф Полусен изравни след отличен кълчащ пас на Кристиан Ериксен от дълбините.

За втори път тази вечер Рей помогна на Дания в 77-ата минута, когато Джошуа Кимих стреля отблизо в точно центриране вдясно на Матиас Гинтер. В резултат на това момчетата на Йоги Лева не създадоха нова чиста позиция за отбелязване на точки.

Германия – Дания 1: 1