Бруно и Роналдо носят Португалия на гърба си + ВИДЕО

Португалия се затопли за Евро 2020 започва в петък със заслужена победа над Израел с 4: 0 в приятелска среща, която се проведе на стадиона Хосе Алваладе.

Иберийците изпълниха задачата си за три минути в края на първото полувреме. Бруно Фернандес откри за 42 минути с точен удар от около десет метра, а малко след това суперзвездата на Ювентус Кристиано Роналдо удвои вляво.

Общото превъзходство на домакините (19: 2 удара и 62% притежание за целия мач) и след почивката не повлия на резултата до 86-ата минута, в която един от най-добрите на терена, Жоао Кансело, също записа името си в броя на реализаторите, след като преди това подаде пас на Бруно Фернандес. Защитникът на Манчестър Сити измами съперника и вкара красиво по диагонал с левия крак.

В съкратеното време асът на Манчестър Юнайтед вкара втория си гол за вечерта. Този път целта на Бруно Фернандес беше истински скъпоценен камък, защото той изтегли топката и намери горния ляв ъгъл с много готина техника.

Първият мач на Португалия на Евро 2020 ще се проведе на 15 юни (19.00 часа българско време) срещу аутсайдера от група F Унгария. Двете страни са последвани от фаворитите Франция и Германия. Вижте пълната програма на груповата фаза ТУК!

Португалия с 4: 0 Израел