Британците приеха почетен мач и ги очаква труден четвъртфинал

Англия победи Чехия с 1: 0 на „Уембли“ в последния кръг от груповата фаза на Европейското първенство на УЕФА.

Така „трите лъва“ спечелиха „D“ групата на шампионата, спечелвайки седем точки и завършвайки без нито един гол. Общо те вкараха само два, като този път, както в мача с Хърватия, Рахийм Стерлинг отбеляза успешен удар. Имаше съмнения дали британците ще продължат напред днес, за да избегнат тежък противник на 1/8-финалите, но те показаха, че се борят за всяка победа.

Това означава, че на Уембли ще играят с една от суперсили – Германия, Франция или Португалия (малко Унгария), но ако стигнат до финала по пътя, ще избегнат впечатляващите отбори на Италия и Белгия, които са в различен поток …

Чехия загуби две позиции поради тази загуба поради днешния съперник и Хърватия и зае третото място с четири точки, но определено ще играе на 1/8-финалите, където ще трябва да се изправи срещу холандския отбор в Будапеща или групата победител ”. E „- Швеция, Словакия, Испания или Полша в Глазгоу.

Снимка: Гети изображения

В днешния мач относително интересно беше първото полувреме, в което Рахийм Стърлинг уцели гредата и след това вкара. Вторият беше доста скучен и разкъсан от многобройни промени на двата отбора. Чехия нямаше достатъчно нападателна сила, за да запази интригата.

Англия отиде много усилено и счупи ранната греда в третия пореден мач. Raheem Stirling стреля през левия фланг и се опита да подаде Vaclik – той беше успешен, но топката попадна в страничната греда.

В 12-ата минута британците поведоха. Джак Гриниш се фокусира меко върху далечната греда, където Стърлинг си удари главата отблизо и не остави шанс за Уаклик.

След гола Чехия не се смути и започна да организира остри атаки, които обаче не предизвикаха голямо напрежение за Джордан Пикфорд.

В 26-ата минута Хари Кейн отправи първия си точен удар в турнира. Нападателят на Тотнъм вкара топката в наказателното поле и фантастично фалшифицира Томас Калас, но последва още по-впечатляващото спасяване на Уаклик.

Чехия контраатакува с отличен далечен удар на Томас Халс, който излезе в корнер, но Пикфорд се втурна и изби топката в корнер. В 35-ата минута гостите също бяха близо до гол. Отначало удар на Божил беше блокиран, а с добавката ударът на Сучек отиде на няколко сантиметра от напречната греда. В 30-ата минута Англия отново пое инициативата и направи няколко остри надвеси, с които защитата се справи.

Началото на втората част не донесе много интересни моменти пред двете врати. Битката се води в центъра на терена с променлив успех и за двата отбора. Гостите започнаха да правят чести нарушения в опитите си да отнемат топката.

В 68-ата минута Англия имаше валиден иск за дузпи, след като Ян Божил бутна с ръка Хари Магуайър в полето. Съдиите решиха, че действието за наказанието не е достатъчно.

До края на мача чехите просто гонеха топката, но не полагаха много усилия да изравнят резултата. Много смени също нарушиха играта.

Англия вкара втори път. Джордан Хендерсън беше веднага след подаването на Джуд Белингам, но засадата беше добре организирана, което беше очевидно. В резултат на това в Чешката република не беше създадено нищо интересно.