Бразилия побеждава Германия на Олимпийските игри с хеттрик на Ричардсън – Токио 2020

Бразилия победи Германия с 4: 2 в група D на Олимпийските игри в Токио. Нападателят на Евертън Ричардсън изигра главната роля в Селесао, след като направи хеттрик за половин час игра. Той вкара в 7-ма, 22-ра и 30-та минута. Четвъртият съдия в мача беше най-добрият ни съдия Георгий Кабаков.

Мексико победи Франция в Токио 2020 първи мач

Мачът започна добре за Бразилия, след като Матеус Кунха стреля опасно от границата на наказателното поле в петата минута. Вратарят Флориан Мюлер изби нападателя на Херта в корнер, от който нищо не дойде.

Буквално две минути по-късно Ричардсън отправи опасен далечен удар, а Мюлер спаси отново, но топката се върна към нападателя на Евертън, който направи правилното допълнение и намери резултата.

В 15-ата минута Ричардсън проби опасно и се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен. Седем минути по-късно прошка нямаше, а нападателят, засечвайки навеса на Гилермо Арана с глава, доведе резултата до 2: 0.

В 30-ата минута Ричардсън реализира хеттрик, като изпрати технически топката в десния ъгъл на вратата, който бе защитен от Флориан Мюлер. В края на първото полувреме Бразилия получи дузпа за хандбала на Бенджамин Хенрикс. Матеуш Куня беше зад топката, но Мюлер парира удара му.

В 57-ата минута Германия върна топката, след като Надием Амири, след рикошет, овладя топката и стреля от границата на наказателното поле. Бундеслигата остана с един играч по-малко след втори жълт картон от Максимилиан Арнолд, който излезе грубо срещу бразилския капитан Дани Алвеш.

Въпреки факта, че бяха в намален състав, германците успяха да върнат интригата, след като Рагнар Ейс успя да изпревари Диего Карлос в 83-ата минута и да засече центрирането на Давид Раум – 3: 2.

В самия край на мача левият нападател на Бразилия Паулиньо сложи точка на спора, като получи топката от нулата и елегантно я изпрати в горния ляв ъгъл на вратаря Мюлер.

В останалите мачове за деня Аржентина неочаквано загуби с 0: 2 от Австралия. Кот д’Ивоар победи Саудитска Арабия с 2: 1, Япония победи Южна Африка с 1: 0, а Румъния победи Хондурас със същия резултат.