Ботев (Пд) преклони глава пред полския гранд

Отборът на Ботев бе победен с 0:2 от Легия Варшава в първия си тестов мач на тренировъчния лагер в Дубай, съобщава сайтът на Канарските острови.

Канарчетата имаха силно първо полувреме, в което създадоха доста голове, но не ги реализираха. След почивката темпото на играта спадна, а ситуации и пред двете попадения практически нямаше.

В 4-ата минута Димитър Тонев излезе един на един с вратаря на Легия, но Артур Боруц се намеси перфектно и парира удара, като по този начин халфът пропусна страхотен момент. За по-малко от 180 секунди жълто-черните направиха пореден сериозен пропуск.

Бултрас започват хореография два месеца преди дербито с Локо

Правят сериозно шоу.

Кратък корнер и кратка игра изпрати топката към Димитър Тонев, който пропусна топката между защитниците и изведе Брахими сам до вратаря на Легия. Атакуващият се справи и стреля, а топката мина покрай гредата.

След активния старт на „жълто-черните” поляците поведоха. В 16-ата минута грешката на Минков доведе до бърза атака на Легия, завършила с неточен удар от 20 метра към Пескейра.

В 27-ата минута Мохамед Брахими показа още едно добро представяне след красив удар на нападателя от средната дистанция, но опитният Боруц се намеси по възможно най-добрия начин и изби в корнер.

Вратари Ботев (Пловдив) тренират на вода в Дубай

Клубът се похвали

В 31-ата минута Маркиньос се пребори за топката в половината на Легион и стреля от границата на наказателното поле, а Борук парира удара с ново брилянтно изпълнение. Така дойде 36-ата минута, в която Жозуе Пескейра откри резултата с красив удар от ъгъла на наказателното поле.

На няколко пъти защитата на Ботев не успя да изчисти топката, а топката попадна в Жозуе, който с елегантно техническо изпълнение преведе Георги Аргилашки. До края на първото полувреме Маркиньос се разписа с неточен удар.

След почивката темпото на игра се забави и имаше много промени в състава на двата отбора. В първите минути на втората част над Дубай заваля силен дъжд, който обаче продължи само десет минути.

В 52-ата минута появилият се на полувремето Реда Рабей нанесе слаб удар, който не попречи на Боруц. Уайт отвърна с неточен удар на Виц.

Ботев (Пд) пое контрола с полския гранд в Дубай

Ще бъде утре

В 71-ата минута Антоан Баруан отбеляза неточен удар, а осем минути по-късно поляците решиха всичко в мача с втория гол. Игор Стршалек излезе сам срещу Георги Аргилашки и подаде топката под удара на вратаря.

Две минути по-късно Реда Рабей отправи много опасен удар, пращайки топката на сантиметри от напречната греда. Чепела пропусна глава, а до края на мача Лъчезар Балтанов и Антоан Бароан пропуснаха позиции за Ботев.

Следващата контрола на Ботев в Дубай ще се проведе на 22 януари срещу руския гранд Зенит.