Ботев ПД излезе втори след нервен мач с Арда с два червени картона

Ботев Пловдив завърши втори в класирането на лигата на efbet, след като победи Арда с 2: 1 на стадиона си в Коматево. Маркиньос вкара голове за Канарските острови, а Тонислав Йорданов е точен за гостите.

Мачът се оказа много динамичен, но и доста нервен – особено през последните 30 минути. Двата отбора завършиха мача в намален състав. Първо, в средата на второто полувреме Реда Рабей от Ботев беше изгонен с директен червен картон, а в удължаването на редовното време, определено от съдията, Пламен Крумов го последва, като получи второ официално предупреждение.

ПД Ботев поведе в 9 -ата минута след гол на Маркиньос. Тодор Неделев открадна топката в центъра и веднага изпрати пас към Антоан Баруан. Французинът изигра добре свободния удар и намери Маркиньос в много изгодна позиция на вратата. Нападателят не сбърка и прати топката в мрежата на Иван Караджов.

Домакините вкараха втори гол в 36 -ата минута. Реда Рабей постигна добър напредък на терена на гостите и даде пас на Тодор Неделев, който беше на границата на наказателното поле. С едно докосване българският национал намери Маркиньос, който с премерен удар прати топката във вратата на Арда.

Тодор Неделев с мач No 200 в елита

В 54 -ата минута Арда върна вратата. Иля Юруков много добре центрира в наказателното поле на домакините, където Тонислав Йорданов се оказа най -находчив и с едно докосване прати топката във вратата на ПД Ботев. Ситуацията е разследвана с помощта на VAR във връзка със съмнения за засада, но се оказа, че не е така и ударът е взет под внимание.

Малко по -късно на собствениците остана един човек по -малко. Реда Рабей влезе грубо в краката на Лъчезар Котев. Първоначално Драгомир Драганов му показа само жълт картон. Ситуацията обаче беше адресирана с VAR, тъй като съдията реши, че той трябва да промени решението си и директно да изгони играча от Пловдив.

Ботев можеше да вкара третия гол в мача в средата на полувремето, когато Виктор Женев прати топката към Суприен с глава. Централният защитник стреля силно, но вече в напречната греда.

В допълнителното време, предоставено от съдията, на Арда също остана един човек по -малко, след като Пламен Крумов бе изгонен за втори жълт картон.

След успеха си Ботев П.Д. зае второто място в класирането с 14 точки, както и третата Славия. Лудогорец е начело с 15. Арда е на 11 -то място с пет точки в актива.

Ботев ПД – Арда 2: 1
Голмайстори: 1: 0 Маркиньос 9 ‘, 2: 0 Маркиньос 36’, 2: 1 Тонислав Йорданов 54 ‘
Жълти картони: Маркиньос (Б) Пламен Крумов, Иля Юруков, Алекс Петков (А)
Червени картони: Реда Рабей (В), Пламен Крумов (А)

И двата отбора започнаха мача доста предпазливо, а в първите минути не успяха да създадат нещо по -интересно пред противниковата врата.

В 9 -ата минута домакините поведоха. Тодор Неделев открадна топката в центъра и веднага изпрати пас към Антоан Баруан. Французинът изигра добре свободния удар и намери Маркиньос в много изгодна позиция на вратата. Нападателят не сбърка и прати топката в мрежата на Иван Караджов.

Малко по -късно защитникът на Арда трябваше да се намеси след опасен удар от ръба на наказателното поле.

Само три минути след попадението на Ботев домакините стигнаха до второто попадение. Тодор Неделев изведе Па Конате на левия фланг с петия. Той се би с Милен Желева и намери Антоан Бароан в наказателното поле на гостите. Французинът изстреля Иван Караджов в гредата и не остави шанс за вратаря Кърджали. Ситуацията обаче беше обсъдена с VAR, след като Желев беше заподозрян в нарушение на правилата на Konate. Драгомир Драганов погледна ситуацията на монитора близо до терена и реши, че има нарушение и попадението не се брои.

В следващите минути на мача Ботев продължи да държи топката повече и се опита да влезе в опасни позиции пред Караджов поради комбинации от много ходове. Но играчите на гостите разчитаха на контраатаки, които не доведоха до нищо интересно.

Ботев Пловдив вкара второто попадение в 36 -ата минута. Реда Рабей постигна добър напредък на терена на гостите и даде пас на Тодор Неделев, който беше на границата на наказателното поле. С едно докосване българският национал намери Маркиньос, който с премерен удар прати топката във вратата на Арда.

Първият удар на гостите от Кърджали бе нанесен в 38 -ата минута. Лъчезар Котев нанесе удар от разстояние, но Георги Аргилашки не успя да предотврати.

Секунди преди края на нормалното време през първото полувреме, Ботев можеше да вкара третия гол, след като Па Конате бе на добра позиция в наказателното поле и стреля, но в тялото на защитника на Арда.

Гостите от Кърджали започнаха мача по -активно, опитвайки се да запазят топката по -дълго и така да създадат нещо пред вратата на Георги Аргилашка. До опасни ситуации обаче не се стигна.

В 53 -ата минута Тодор Неделев изведе Маркиньос добре в наказателното поле на Арда, но в последния момент Пламен Крумов се намеси и изби в корнер. След изпълнение на корнер Маркиньос удари с глава, но неточно.

Малко по -късно Арда върна целта. Иля Юруков много добре центрира в наказателното поле на домакините, където Тонислав Йорданов се оказа най -находчив и с едно докосване прати топката във вратата на ПД Ботев. Ситуацията е разследвана с помощта на VAR във връзка със съмнения за засада, но се оказа, че не е така и ударът е взет под внимание.

В 60 -ата минута на домакините остана един човек по -малко. Реда Рабей влезе грубо в краката на Лъчезар Котев. Първоначално Драгомир Драганов му показа само жълт картон. Ситуацията обаче беше адресирана с VAR, тъй като съдията реши, че той трябва да промени решението си и директно да изгони играча от Пловдив.

Въпреки факта, че на терена имаше по -малко хора, подопечните на Азрудин Валентич продължиха да търсят нови голове във вратата на Иван Караджов. След центъра в наказателното поле Виктор Женев хвърли топката с глава на Суприен, който нанесе мощно, но вече в напречната греда.

В контраатаката Тонислав Йорданов успя да отклони топката към Жуниньо, който стреля много силно, но в дясната странична греда на Георги Аргилашки.

Домакините бяха много близо до третия гол в 74 -ата минута. Маркиньос успешно изведе Николай Минков на десния фланг. Той рязко влезе в наказателното поле на Арда, където обаче Емануил Ток не успя да засече топката във вратата на Иван Караджов.

В 88 -ата минута Лъчезар Котев от „Арда” стреля много силно от голямо разстояние, но топката прелетя високо над напречната греда на Аргилашки.

Секунди преди края на мача на гостите от Кърджали остана един човек по -малко. Пламен Крумов внезапно влезе в краката на противника и заслужено получи втори жълт картон.

Композиции

Ботев П.Д.: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Женева, 6. Дилън Мертенс (45 – 24. Кевин Янсън), 7. Маркиньос (90 + 5 – 25. Станислав Работов), 8. Тодор Неделев – Ph. 61 – 28. Philip Filipov), 10. Emanuel Tocu, 11. Antoine Baroan, 17. Nikolay Minkov, 18. Samuel Suprien, 22. Reda Rabey.
Резерви:: 90. Хидаят Ханкич, 24. Кевин Янсън, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Пламен Цончев.
Треньор: Азрудин Валентик

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев (83 – 25. Давид Кики), 17. Иван Коконов (45 – 37. Жуниньо), 19. Румен Руменов (45 – 77. Иля Юруков), 24 Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов – к, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов, 9. Спас Делев.
Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 18. Слободан Рубежич, 25. Давид Кики, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров.
Треньор: Георги Чиликов

Съдия: Драгомир Драганов

Ехо

Азрудин Валентич: Преди почивката играехме най -добрия футбол под мое ръководство

Георги Чиликов: Натискахме Ботев, но нямаше достатъчно възможности