Ботев загуби с 2:0 от 17-ия отбор в Полша.

Ботев Пловдив загуби с 2:0 от Легия Варшава на стадион Джебел Али в Дубай. Срещата се ръководи от съдийски екип от Сърбия. Поляците спечелиха благодарение на голове на Жозуе Пескейра (36) и Игор Стурзалек (79).

Антон Зингаревич също изгледа мача на трибуните. Отборът на Ботев игра като резервен чернокож, докато тимът на Легия беше изцяло бял.

В 4-ата минута Димитър Тонев излезе едно на едно с вратаря на Легия, но Артур Боруц се намеси перфектно и парира удара. Три минути по-късно Димитър Тонев преодоля с добър пас защитата на Легия и изведе Брахими сам към вратаря на Легия. Атакуващият се справи и стреля, а топката мина покрай гредата.

В 10-ата минута шампионът на Полша се разписа, но голът на Росолек беше отменен заради засада. Постепенно Легия изравни резултата, а в 16-ата минута Пескейра центрира след грешка на Николай Минков.

В 27-ата минута Брахими нанесе удар от средно разстояние, но Боруц се намеси по възможно най-добрия начин и изби в корнер. В 31-ата минута Маркиньос се пребори за топката в половината на Легион и стреля от границата на наказателното поле, Борук парира удара с поредното брилянтно изпълнение.

Това доведе до 36-ата минута, когато Легия поведе с гол на Жозуе Пескейра. Защитата на Ботев на няколко пъти не успя да пробие топката, той удари Жозуе, който с красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле прехвърли Аргилашки.

В 42-ата минута Тодор Неделев стреля от фаул, но ударът му мина встрани от гредата.

Статистика за първото полувреме (B/R): удари 6/2, точни 3/1, засади 2/2, корнери 2/2

Тодор Неделев беше леко контузен и беше заменен от Станислав Работов в 52-ата минута. Три минути по-късно дъждът над стадиона спря.

В 61-ата минута в Легия бяха заменени от девет играчи, които започнаха мача.

След почивката положения почти няма. Що се отнася до Ботев, Етооо (71) и Бароан (74) опитаха два пъти без успех.

Легия удвои преднината си в 79-ата минута, когато грешка в центъра на терена в състава на Ботев доведе до бърза атака на Легия. Игор Стурзалек сам излезе срещу Аргилашки и под натиска на вратаря подаде за 0:2.

Много опасен удар на Реда Рабей от средно разстояние дойде на сантиметри от страничната греда в 81-ата минута.

Влодарчук се втурна към вратата на Ботев и беше в страхотна позиция, но Джеймс Ето’о на шпагат изби топката за корнер в 87-ата.

Балтанов и Бароан опитаха късмета си с далечни удари, но нищо не се получи.

Ботев Пловдив – Легия Варшава 0:2

0:1 Жозе Пескейра 36, 0:2 Игор Стурзалек 79

БОТЕВ: 1 Джордж Аргилашки, 4 Виктор Женев, 24 Кевин Янсън, 18 Самюел Суприен (66 – 27 Атанас Чернев), 15 Джеймс Етооо, 8 Тодор Неделев (52 – 25 Станислав Работов), 23 Димитър Тонев (47 – 22) Червени Рабей , 10 Емануел Току, 26 Мохамед Брахими (66 – 28 Филип Филипов), 7 Маркиньос (47 – 11 Антоан Бароан), 17 Николай Минков (73 – 30 Лъчезар Балтанов)

резерви: 84 Кристиан Славков, 28 Филип Филипов, 25 Станислав Работов, 27 Атанас Чернев, 30 Лъчезар Балтанов, 77 Монир ал Бадарин, 11 Антоан Бароан, 20 Пламен Цончев, 22 Реде Рабей

ЛЕГИОН: 1 Артур Боруц, 14 Игор Каратин, 18 Патрик Соколовски, 27 Жозуе Пескейра, 3 Матеуш Головня, 39 Мачей Росолек, 4 Матеуш Ветеска, 70 Якуб Квятовски, 82 Лукиняш, 9 Томаш Пескейр, 9 Томаш Пекхарцла, 9 , Скверчински, Ноижевски, Грузински, Стерзалек, Камински)