Борусия Дортмунд се забавлява и се доближава до Байерн – Soccer World – Германия

Отборът на Борусия Дортмунд с решителния резултат 5:1 победи Фрайбург в мача от 19-ия кръг на германската Бундеслига.

Головата фиеста за домакините започна в 14-ата минута, когато Томас Мюние откри резултата с безупречен удар с глава.

За по-малко от половин час от играта Мууни отново удвои преднината на своя отбор, а до полувремето Борусия вече водеше с 3:0, секунди преди сигнала на съдията, Ерлинг Халанд оформи класика след отлично взаимодействие с друг млад талант в отбор – Джуд Белингам.
връзка1 “>

Gulliver/GettyImages

След подновяването на мача гостите започнаха да играят по-смело и това даде резултат в 61-ата минута, когато Ермедин Демирович върна попадението към Фрайбург.

От този момент мачът влезе в мейнстрийма на първото полувреме и в 75-ата минута Халанд вкара нов гол, а четири минути преди края Махмуд Дауд донесе крайния резултат.

Така “жълто-черните” продължават да дишат в тила на Байерн и намалиха изоставането от баварците до 3 точки. Фрайбург е четвърти с 30 точки.