Битката с Барса беше послание от Бавария

Томас Мюлер каза това Байерн Мюнхен с 3: 0 доминиращ успех над Барселона във вторник изпрати важно послание към противниците си за трофея в Шампионската лига за този сезон.

Германският колос не остави никакъв шанс за каталунците на „Камп Ноу“, тъй като Мюлер даде тон за победата още преди дежурният баварски нападател Робърт Левандовски да подпише договора два пъти. Без Лионел Меси, в първата европейска кампания от 2003 г., Барса бе победена от отбор от Байерн, който можеше да се поздрави за по -убедителната победа след първите активни минути за Блаугранас. Мюлер изведе учениците на Юлиан Нагелсман преди мача, когато 34-минутният му удар се отби от тялото на защитника на домакините Ерик Гарсия и излъга защитника Марк-Андре тер Стеген.

„От средата на първата част до края на мача всичко мина много по -добре. Имахме няколко добри контраатаки и спечелихме топката, нямахме много възможности пред вратата, но можехме да вкараме още 1-2 гола. Ако спечелите тук с 3: 0 в началото на турнира, това е много важно съобщение. Много сме щастливи “, каза халфът.

След като вкара 41 гола в Бундеслигата през миналия сезон, счупи 49-годишния рекорд на Герд Мюлер, Левандовски започна сезон 2021-22, където завърши предишния. Полският нападател вече е вкарал десет гола за Байерн в шест мача през този сезон, а когато Джамал Мусияла се прицели в страничната греда в началото на второто полувреме, той беше на правилното място, за да отбележи допълнителен. Вторият му гол падна в края на мача, когато срещна съпротива от няколко противникови защитници.

Левандовски определи този мач като “перфектния ден” за баварците срещу отбор от Барселона, който не успя да нанесе точен удар към вратата на Мануел Нойер. „Показахме им от първите минути, че искаме да спечелим тук. Контролирахме мача, беше важно. Беше прекрасен ден “, каза полякът.