Бившият лъв губи полузащитник за Северна Ирландия: Това е дъното – BG Football – Национален отбор

Бившият халф на Северна Ирландия Нийл Ленън остро осъди второто полувреме на тима да загуби с 1-2 от България в световните квалификации снощи в София.

Островитяните имаха игрално предимство и 1-0 предимство на полувремето, но през второто полувреме направиха повратна точка в мача на стадион „Васил Левски“.

link3 “>

LAP.bg

50 -годишният Ленън, келтска легенда с пет титли на Шотландия като играч и като старши треньор, не спести никакви критики към отбора на Ян Бараклуф.

“Аз съм ядосан. Второто полувреме беше последното. През първото полувреме България изглеждаше като най -слабия отбор в групата и с голяма разлика. Северна Ирландия имаше три страхотни момента – заглавия от позициите на Магинис и Макнейър и Томпсън преди първия гол. През първото полувреме имаше много движение, бяхме енергични и усърдни, отборът се придвижи 10-15 метра напред, след почивката се оттеглихме и предложихме на противника да ни атакува, през второто полувреме играта ни беше жалко, ето пример. Няколко минути преди края резултатът е 1: 2, а ни е трудно да влезем в половин България. В един момент печелим корнер, всички отиват в наказателното поле, а ние правим кратък удар и губим топката, която е изхвърлена на 50 метра и цялата инерция на ситуацията За мен играчите просто напълно загубиха. дадохме им твърде много място, изостанахме физически Нямаше лидер, имаше огромни пропуски между защитната тройка и халфа и двамата атакувахме, те не знаеха къде са през второто полувреме. Ето защо заслужено загубихме “, коментира Ленън, който има 40 мача в 2 и гол в национална фланелка.

link2 “>

LAP.bg

Той също остро критикува поведението на Северна Ирландия в два гола на Тодор Неделев, който изравни резултата в 53 -ата минута, а десет минути по -късно донесе победата на България.

„Загубихме битката за първия гол и след това останахме пасивни. Никой не успя да премине кръста, но трябва да признаем, че момчето имаше страхотно равенство. Но бихме могли да го спрем. Имаше трима от тях. нашите играчи около него, които не са направили нищо. „Те реагираха твърде късно и изведнъж изравниха резултата. След това изобщо не успяхме да се възстановим. Това зададе тона за останалата част от втората половина “, каза Ленън.

link1 “>

Антон Узунов

„Отново при втория гол никой не си направи труда да пресече подаването пред наказателното поле или поне да се опита да затвори бързо дистанцията и да блокира изстрела. Когато дадете на противника си достатъчно място и време на това ниво, вие и аз мислим (вратарят) Бейли може да бъде спасен. Топката не беше точно в горния ъгъл, но премина през нея. Но преди това трябваше да се справим със ситуацията и изобщо да не допуснем стачка “, каза той. добавено.