Берое измами Царскосело в исторически мач за българския футбол – BG Football – efbet League

Берое спечели у дома с минимален резултат 1: 0 в Царско село, а историческият мач от седмия кръг на шампионата ще се запомни със запомнящия се гол на Мартин Камбуров. Старозагорският нападател вкара четвърт час преди края на редовното време и вече отбеляза 254 гола, което го прави най -успешният играч в елита в България, изпреварвайки Петър Жеков (253 гола).

В десетата минута Камбуров беше зает в наказателното поле на София след излизане на Янко Георгиев, а гостите отговориха с неточен удар на Сашо Александров. В продълженията на първото полувреме Александър Василев даде пас на Кийлън Лебон, който стреля през вратата.

Второто полувреме започна със сериозен натиск върху зелено-белите. Стив Фуртато изведе Тунгара в наказателното поле, той върна топката, но играчът на Кабо Верде направи голяма грешка, а ударът му бе съборен от Лъчезар Балтанов.

Няколко секунди по -късно Омар Сако засече центриране от корнер, но Янко Георгиев засече топката. В 55-ата минута Мартин Камбуров се възползва от грешка в защитата на гостите и сам се отдръпна от вратаря Георгиев.

Иван Бандаловски е фаулиран пред наказателното поле и получава червен картон. В 75 -ата минута Янко Георгиев опита да избие топката, но направи груба грешка. Топката стигна до Камбуров, който лесно вкара рекорден гол срещу Царскосел.

Две минути преди края на нормалното време Миси Мезу излезе сам срещу Нордин Бейкър, но холандецът решително се намеси и не пусна топката в мрежата. Успехът издигна отбора от Стара Загора на трето място с 12 точки, докато Царско-Село остава на десето място с 6 точки.

Берое – Царско село 1: 0

1: 0 Камбуров 74 ‘

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ

БЯЛ: 1 Нордин Бейкър, 17 Рейян Даскалов, 5 Омар Сако, 26 Камен Хаджиев, 19 Александър Василев, 6 Александър Цветков, 30 Серкан Усеин, 20 Стив Фуртадо, 21 Килан Лебон, 27 Абубакар Тунгара, 9 Мартин Камбуров

Треньорът Петър Колев

ЦАРСКО СЕЛО: 1 Янко Георгиев, 25 Александър Александров, 6 Иван Бандаловски, 21 Венцислав Василев, 77 Луис Нганиони, 10 Лъчезар Балтанов, 88 Никола Колев, 12 Лукас Диас, 93 Васил Шопов, 20 Петър Атанасов, 29 Миси Мезу