Берое загуби от Арда в Стара Загора – BG Football – efbet League

Берое загуби с 1: 3 от Арда в тестовия мач на спортната база Берое. Жуниньо откри резултата, а Фал изравни резултата. Автоголът на Бейкър и гол на Тонислав Йорданов от наказателното поле дадоха на гостите още два гола пред гостите.

Арда имаше първата сериозна ситуация в мача, а тя възникна в първата минута, когато Йорданов излезе сам срещу Бейкър, но защитникът парира удара на нападателя.

На 3 -та минута Серкан Юсеин опита да подаде Караджов с удар в центъра, но вратарят на гостите изпълни ъглов удар с последната си сила.

Резултатът беше разкрит в 7 -ата минута, когато Бейкър не успя да изчисти добре топката, той удари тялото на Жуниньо и влезе в мрежата.

Берое изравни пет минути по -късно, когато Божидар Пенчев центрира в наказателното поле, а Фал прати топката в мрежата след удар с глава.

На 28 -ата минута Кукула бе изведен зад гърба на защитниците и стреля, но Караджов се намеси и парира удара.

Две минути по -късно Арда отново пристъпи напред. Топката беше центрирана остро от левия фланг, Бейкър не успя да се намеси и топката попадна в мрежата.

източник: Официален сайт на Арда – fcarda.bg

В 58 -ата минута Йорданов бе съборен в наказателното поле, а съдията посочи бяла точка. Жертвата застана зад топката и преобразува резултата 3: 1.

До края на мача и двата отбора намалиха темпото, а играта се проведе главно в центъра на терена.

Берое: Нордин Бейкър (35 ′ – Генадий Ганев, 62 ′ – Иван Гошев), Александър Василев (62 ′ – Килан Лебон), Георги Динков (75 ′ – Мирослав Енчев), Омар Сако (46 ′ – Камен Хаджиев), Жуние Али, Серкан Юсеин, Божидар Пенчев, Симеон Мечев (46 ′ – Александър Цветков), Илиян Стефанов (62 ′ – Христо Митев), Кукула (62 ′ – Мартин Камбуров), Алиун Фал (62 ′ – Абубакар Тунгара).

Арда: Караджов, Рубежич, Петков, Георгиев, Желев, Котев, Юруков, Коконов, Йорданов, Тилев, Жуниньо