Берое - Арда: 2:2 (Развитие на мача по минути)

ЦЕЛ! Тонислав Йорданов е точен от бялата точка!

90′

Бен Юсеф получи жълт картон.

89′

Дузпа! Бен Юсеф има хандбол в наказателното поле. Реферът Wasimir Marwan El-Khatib се консултира с VAR и посочи бялата точка.

82′

Умар Камара получи жълт картон.

79′

Джонатан опитва далечен удар по земята. Милен Стоев застана на пътя на топката.

77′

Милен Желев получава жълт картон.

Снимка 572317

Източник: Начална снимка, Костадин Андонов

70′

Арда остава с човека на терена, след като Светослав Ковачев получи втори жълт картон.

65′

Очевидно проблемът е сериозен и Алексей Петков беше изнесен на носилка. Милен Стоев заема неговото място

65′

Серкан Юсеин беше заменен от Христо Митев.

Снимка 572316

64′

Играта спря. Алекс Петков изпитва сериозни болки.

63′

Иля Юруков напуска, Атанас Зехиров заема неговото място.

62′

Дейвид Кики ще опита късмета си с диагонален далечен удар. Топката не намира опората на вратата.

Снимка 572312

62′

Иван Тилев зае мястото на Александър Георгиев.

60′

Домакините откраднаха топката след неуспешен пас на Мартин Луков. Удар на Алиун Фол обаче бе засечен от Алекс Петков, а рикоширатата топка беше лесно уловена от защитника на Арда.

57′

Румен Руменов замени Христо Иванов.

51′

ЦЕЛ! Иван Коконов! Както и в атаката при удар от Зарали, Светослав Ковачев се премести вдясно и направи добър пас към дузпата. Там Коконов нанесе премерен удар, пращайки топката на земята в десния ъгъл от Генадий Ганев.

49′

ЦЕЛ! Серкан Юсейн! Даниел Генов нахлу в наказателното поле на Арда отдясно и направи остър пас по земя. Юсейн побърза да влезе и грабна прохода близо до вратата. Съмненията за засадата останаха и в началото на атаката, но след консултация с VAR реферът Васимир Маруан Ел Хатиб отбеляза.

45′

Началото на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

39′

Александър Георгиев прати топката във вратата, но голът му беше отменен заради засада.

32′

Какъв пропуск! Алиуне Фал използва детската грешка на Алекс Петков. Футболистът продължи напред и се озова очи в очи с Мартин Луков. Стражът обаче запази завидно самообладание и успя да отблъсне удара на Фал.

31′

Абубакар Тунгара също е оцветен в жълто.

29′

Светослав Ковачев получава жълт картон.

27′

Остро центриране на Светослав Ковачев от свободен удар. Защитата на Берое се справя със ситуацията.

Снимка 572311

21′

Светослав Ковачев се опита да изненада Генадий Ганев с мощен удар в земята от далечна дистанция. Вратарят Берое обаче се намеси безопасно и засече топката.

осемнадесет ‘

ЦЕЛ! Дейвид Мариани! Бърза контраатака завърши с пас на Стив Фуртадо към халфа, който нокаутира Мартин Луков с техничен удар от пряк свободен удар.

тринадесет ‘

Играчите на Арда започнаха да държат топката все по-дълго, но не успяха да пробият защитата на домакините.

4 ‘

Тонислав Йорданов! Гостите имаха първата си добра възможност за гол. Нападателят засече добър пас отдясно и стреля във вратата. Генадий Ганев обаче внимава и се измъква.

Снимка 572310

един ‘

Начало на срещата.

Берое приема Арда в следващия плейофен мач на лигата на efbet. Битката за седмата позиция в първенството продължава, а мачът в Стара Загора вече е от 17:30 часа.

Голям минус за печелившите ще бъде отсъствието на скамейката на треньора Петр Хубчев и неговия помощник Левон Апкарян, които бяха наказани за този мач.

Берое е непобеден в плейофите. Добрата новина е, че Бен Юсеф, Георги Динков и Абубакар Камара се завръщат от контузия, а Кийлан Лебон е аут заради контузия. Кевин Тапоко и Джонатан ще бъдат под въпрос до самия край. Мирослав Енчев и Симеон Мечев бяха наказани за мача.

Beroe стартира рекламна кампания

Beroe стартира кампания „Да играем футбол в училище“.

Проектът е разработен в съответствие с един от основните приоритети на IMC

По-рано тази седмица клубът покани “цялата футболна общност на Стара Загора” на среща на 3 май, посветена на бъдещето на Берое. В същото време играчите на отбора посетиха училища като част от нова промоция.

В последния кръг Арда записа най-тежкото си поражение в елита, записвайки загуба с 3-6 от ЦСКА 1948. Възпитаниците на Стамен Белчев излизат в серия от четири поредни мача без да спечелят шампионата. След загубата от Берое, той щеше да изостане с девет точки от седмия в три мача до края на кампанията.

Клубът издаде виртуални билети за мача в Стара Загора. Добрата новина за Стамен Белчев е, че Милен Желев се завръща след дузпата, но Лъчезар Котев трябва да издържи.