Белгия не успя да се справи с твърдия отбор на Гърция – Футболен свят – Евро 2020

Преди старта на УЕФА ЕВРО 2020 Белгия изравни с Гърция само в приятелски мач. Отборът на треньора Роберто Мартинес, който се смята за един от основните претенденти за титлата, изигра 1: 1 срещу южните съседи в мача от тази игра в Брюксел.

Торган Азар откри за домакините, като се възползва максимално от подаването на Яник Караско в 20-ата минута на мача. През второто полувреме обаче белгийският отбор не успя да увеличи разликата. „Червените дяволи“ изравниха резултата, който се оказа последен в мача. Георгиос Кавелас се разписа с 1: 1 на финала в 66-ата минута.

Белгия е в група Б на европейския финал с отбори като Норвегия, Финландия и Русия.

Белгия стартира своята кампания на УЕФА ЕВРО 2020 срещу Русия на 12 юни.

Всички мачове от юбилейния европейски финал могат да бъдат гледани безплатно на Gong.bg!

Следвайте ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.