Беларуският съдия влезе в историята с четири дузпи за 40 минути в Шампионската лига

Но Алексей Кулбаков и преди е удрял с глада си по дузпи.

Беларуският рефер Алексей Кулбаков стана главен герой на мача Севиля – Залцбург в Шампионската лига. Съдията изигра 4 дузпи през първите 40 минути, три от които бяха в полза на гостите. Две от тях бяха допуснати, другите две дузпи бяха преобразувани – едната за противниците и така се получи резултатът, който се оказа краен – 1: 1.

Кулбаков реализира първата дузпа в 13 -ата минута, но Карим Адеими пропусна за австрийския шампион. В 21 -ата минута хърватинът Лука Сучич се разписа от 11 метра в полза на гостите, а те поведоха с резултат 0: 1. Севиля продължи да оказва натиск, но домакините явно се изплъзнаха от съдийската позиция.

В 37 -ата минута той ги провери още по -пряко, като отново игра дузпа в полза на Залцбург, но този път Сучич уцели гредата. И след 5 минути сънародникът му Иван Ракитич върна попадението на Севиля – отново от дузпа, четвърта в мача!

Това несъмнено е рекорд в историята на Шампионската лига по брой удари от дузпи в мач. И Кулбаков успя да им даде не 90, а 40 минути!

Той има история на странности …

Именно този испански отбор го помни добре, защото преди 2 години бе елиминиран от Славия (Прага) в Лига Европа с продължения (3: 4), и отново бяха отсъдени 2 дузпи. Беларусът има и хеттрик в европейското състезание – той даде три дузпи на Галатасарай – Порто (2: 3) в групите на Шампионската лига през 2018 година.

Общо Алексей изигра 120 дузпи в 491 професионални мача, което е почти 1/4 – тоест средно над четири мача е ясно, че той ще посочи бяла точка. И когато заминава, както днес, за Севиля, няма спиране …

Още един мач от група G – Лил – Волфсбург, който ще се проведе тази вечер.