Без Меси Барселона неочаквано се изравни с Eibar – Футболен свят – Испания

Отборът на Барселона не успя да победи госта Ейбар и направи равенство Резултат 1: 1 в мача от 16-ия кръг на испанската Ла Лига. Кике изведе гостите напред на 57-о място и десет минути по-късно Усмане Дембеле успя да изравни резултата. Домакините трябва да бъдат разочаровани, че не спечелиха след осмата минута. Мартин Брайтуей пропусна дузпа, а в 25-ата голът му беше отменен.

link1 “>

Gulliver / GettyImages

Това беше поредният неубедителен резултат от началото на сезона за отбора на Роналд Куман, който в този мач остана без контузен Лионел Меси. От този момент каталунците събраха 25 точки и се изкачиха на шеста позиция, но изостават от седемте лидери Атлетико и Реал Мадрид. „Матраци“ обаче имат две по-малко игри. Eibar е класиран на 14-о място с 16 точки.

Мачът беше последен за двата отбора тази година, тъй като в първия си мач през 2021 г. Барса гостува на Уеска, а Баски гостува в Гранада.

Домакините започнаха усилено и веднага се установиха в половината на терена на съперника.

Така в шестата минута на каталунците бе отсъдена дузпа след дълъг тест, използващ системата VAR. Фаули на Педро Бигас след изпълнение на корнер от Роналд Араухо. Играта не беше спряна веднага, но впоследствие ситуацията беше прегледана от VAR и бе отсъдена дузпа. Мартин Брайтвайт се изправи зад топката, но обаче неточно стреля покрай десния стълб на вратаря Ейбар Марко Дмитрович.

В 10-ата минута Такаши Инуи стреля направо от средната дистанция, но вратарят и капитан в днешния мач за Барса Марк-Андре тер Стеген хвана безпроблемно.

Скоро последва още един изстрел на Кике, но той беше неточен.

В 25-ата минута Жуниор Фирпо центрира отляво в наказателното поле, където Мартин Брайтвайт засече топката във вратата на Дмитрович, но след преглед на ситуацията със системата VAR, попадението бе отменено заради засадата на датския нападател.

В 33-ата минута Серджиньо Дест даде отличен паралелен пас отляво в наказателното поле, но Брайтуейт засече много малко.

Минута по-късно Оскар Мингеса стреля с глава, след като бе прострелян от ъгъла, но покрай вратата.

В 35-ата минута на гостите бе отреден свободен удар. Дамян Каджиур стреля силно, което донякъде изненада Тер Стеген, който обаче уби и изстреля Мингес под ъгъл.

Малко след това Такаши Инуи попадна в ложата на Барса и ситуацията беше разрешена от VAR, но не бе отсъдена дузпа.

Две минути преди края на първото полувреме Жуниор Фирпо хвана Антоан Гризман пред наказателното поле, а французинът веднага стреля, но извън границите.

По време на почивката Роналд Куман направи смяна, като вкара Усман Дембеле в играта, замествайки Сергиньо Дест.

В 51-ата минута Миралем Пянич стреля покрай вратата на гостите.

Шест минути по-късно Педри перфектно поведе за защита Ейбар Усман Дембеле, който остана сам с вратаря Дмитрович, но стреля право в него. Франки де Йонг опита добавката, но точно в ръцете на пазача на гостите.

След няколко секунди обаче Ейбар излезе напред след сериозна грешка на Роналд Араужо. 21-годишният защитник отложи решението какво да прави с топката в центъра, което беше използвано от капитана на гостите Кике. Той открадна топката, бързо се придвижи напред и остана сам с Тер Стеген, който стреля добре в близкия ъгъл – 0: 1.

Домакините реагираха веднага след попадението, тъй като в играта се появиха Филип Коутиньо и Франсиско Тринкао. Те замениха съответно Миралем Пянич и Антоан Гризман.

Точно десет минути след попадението на гостите, Барселона изравни след отлична атака. Каталунците играха добре пред наказателното поле на противника, а след това Фирпо центрира върху тревата вляво в наказателното поле, където преминаха няколко играчи от двата отбора. Дембеле обаче остана незащитен на далечната греда и с много силен и точен удар удари вратата на Дмитрович – 1: 1.

Домакините явно набраха темпото в последните минути и в 71-ата Дембеле бе центриран в наказателното поле, а Дмитрович боксираше в тялото на Брайтвайт, но топката не искаше да уцели вратата и отлетя.

В 86-ата минута Де Йонг и Коутиньо се обединиха отляво, а бразилецът се концентрира в наказателното поле, където Педри остана сам на дузпата, но ударът на младежа влезе във вратата.

По време на спиране домакините успяха да обиколят пълен кръг. Дембеле беше центриран отдясно в наказателното поле, където Франсиско Тринчао пое контрола, успя да пробие между трима играчи на Ейбар и стреля в противоположния ъгъл на вратаря, но неточно.

До края на мача „каталунците“ не успяха да отбележат победния гол, а мачът завърши наравно – 1: 1.

FT / БАРСЕЛОНА – AYBAR единадесет | КЛАСИФИКАЦИЯТА В ЛИГАТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

0: 1 Кике 57 ‘