Безумен късмет Лудогорец – Спечелване на автогол в 90-ата минута

Лудогорец спечели драматична победа над Локо с резултат 1:0 в мача от 14-ия кръг на лигата efbet. Така шампионите уверено стигат до върха в класирането преди паузата в първенството заради световни квалификации.

Гомис си отбеляза автогол в 90-ата минута, след като бе ударен от Бернар Текпетей. Лудогорец имаше тотално предимство през целия мач, но липсата на шансове в финалната фаза едва не съсипа отбора.

През първото полувреме домакините не успяха да намерят празни места зад линията на защитата на „смърфовете“, които бяха заключени в собствената си половина.

Второто полувреме обаче започна доста по-добре за орлите, които след час игра получиха дузпа за нарушение срещу Текпетей. Пиерос Сотириу застана за дузпа, но топката удари двете странични греда и пропусна вратата на Локо.

В самия край на срещата домакините назначиха втора дузпа, но след прегледа от ВАР Драгомир Драганов промени решението си и дузпата не бе изпълнена.

В последните секунди обаче Кристиан Гомис имаше нещастието да си вкара гол и да донесе победа на съперника си. В добавеното време Мартин Паскалев получи втори жълт картон от гостите след разправия с Ихиньо Марин.

Лудогорец – Локо Пловдив 1:0

Кристиан Гомис (90 ‘) – автогол

Лудогорец: Кристиан Калина, Кисиньо, Шакил Пинас, Клод Гонсалвес, Кирил Десподов (67 – Мавис Чибота), Пиерос Сотириу (67 – Икинио Марин), Мануел Шоу (92 – Стефан Баджи), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бернар Икетей Жиокетей Доминик Янков (73 – Елвис Ману)

Локо Пловдив: Лукас Райдър, Конор Руен, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (63 – Емил Янчев), Йосип Томашевич (79 – Шакил Сно), Бирсент Карагерен, Лукас Салинас (73 – Иван Ангелов), Димитър Илиев, Геро Минчев