Безкрайният тай-брейк извежда олимпийския шампион на четвъртфинал в Ню Йорк

Бенчич спечели един от най -добрите мачове за жени

Олимпийската шампионка Белинда Бенчич се класира за четвъртфиналите на US Open без нито един сет.

Швейцарците победиха миналогодишния шампион Ролан Гарос Ига Швентек с резултат 7: 6 (12), 6: 3 в много качествен мач, продължил 2 часа и 10 минути.

Ключовият мач в мача беше тай-брейкът на втория сет, изключителен. Това продължи 23 минути и двете момичета просто не искаха да се предадат. Бенчич изигра общо четири сетбола и спечели с резултат 14:12.

Това й даде тласък във втория сет, в който постигна пробив 3: 1 и не погледна назад до края.

С тази победа Белинда отмъсти на поляка за поражението в Аделаида през февруари, когато двамата шампиони се срещнаха за първи път.

На четвъртфиналите швейцарците ще играят срещу младата сензация Ема Радукану, която стана едва третата играчка в историята, достигнала до четвъртфиналите. Това се случи след чиста победа над Шелби Роджърс при резултат 6: 2, 6: 1.

Бенчич спечели четвъртата си поредна победа днес, без да загуби нито един сет на US Open. Преди това тя преодоля съпротивата на Аранч Рус, Мартина Тревисан и Джесика Пегула.