Беззъба България сведе глава пред Русия

Руският национален отбор победи България с 1: 0 в приятелски мач, който се проведе в Москва.

Националният отбор беше най-добрият отбор през по-голямата част от мача, контролираше повече топката, създаваше повече положения и само добрите намеси на Иван Караджов и Георги Георгиев, както и добрата игра в защита, ни позволиха да запазим загубата в тази минимална форма .

Единственото попадение в мача падна в 84-ата минута от бялата точка, а автор на попадението беше Александър Соболев.

Във вторник българският национален отбор ще се изправи срещу световния шампион Франция в последния тест за двата отбора преди старта на европейското първенство.

Домакините активно се заеха с бизнеса и започнаха атака от първите секунди. България отговори на предизвикателството и в четвъртата минута Доминик Янков имаше шанс да изведе лъвовете напред в резултат, но футболистът Лудогорец не успя да отправи добър удар.

Преди 10-ата минута на мача Ясен Петров беше принуден да направи принудителна смяна. Кристиан Малинов беше ранен, а на негово място се появи Петър Витанов.

България напълно отскочи в тяхната половина, а в 13-ата минута Роман Зобнин намери място за хвърляне, а топката излетя почти на косъм от гредата.

На 28-ата минута Оздоев стреля през вратата ни, и то несигурно, но за щастие топката прелетя над вратата, която беше пазена от Иван Караджов.

Седем минути преди края на първото полувреме руснаците организираха комбинация с много ходове. Топката в наказателното поле стигна до Роман Зобнин, който успя да пробие, но право в стаята на вратаря. Нападателят на домакините определено е донесъл най-голямата опасност за България.

През второто полувреме руснаците започнаха уверено, но до 73-ата минута не успяха да създадат нещо по-интересно пред нашата врата. Тогава домакините изпълниха заучена статична позиция, а Дзюба можеше да даде предимство на отбора си, но Героги Георгиев, който игра в резервата, показа завиден размисъл и поддържаше мрежата суха с една ръка.

Малко след това ситуацията в България беше най-ясна. Десподов и Атанас Илиев се озоваха в центъра на Русия при бърза контраатака. Футболистът на Лудогорец даде пас на Илиев, но нападателят се провали и топката се озова в ръцете на вратаря.

Така се стигна до 83-ата минута. Тогава Валентин Антов, който иначе игра добре в този мач, извърши нарушение в наказателното поле, а реферът посочи бяла точка. Наказание за Русия. Александър Соболев застана зад топката и ни затвори вратата с технически удар в долния десен ъгъл.

Русия – България 1: 0