Баските лъвове свалиха шампиона и ще защитават трофея си срещу Реал Мадрид

Атлетик Билбао направи страхотен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Атлетико Мадрид в полуфиналите за Суперкупата на Испания.

Срещата се игра в Рияд, Саудитска Арабия, където се проведе целият мини-турнир за трофеи. Ден по-рано Реал победи Ел Класико след продължения, побеждавайки Барселона с 3-2 в другия полуфинал.

Така “кралете” от Мадрид и “лъвовете” от Билбао ще играят на финала в неделя от 20.30 часа, защитавайки трофея, спечелен преди година.

Атлетико поведе с изключително нелеп автогол на Унай Симон в 62-ата минута, но дори тогава нямаше контрол над мача. След 13 минути след корнер Икер Муниаин изравни резултата, като Джерад отбеляза гол.

В 81-ата минута влезлият като резерва Нико Уилямс донесе победата на Атлетик, след като защитата на съперника отново не успя да изчисти топката след корнер. А след мача нападателят и брат му, атакуващият ас Инаки Уилямс, отидоха при семейството си, което беше в челните редици на баската пропаганда.

Те са родени в Билбао и се смятат за типични местни жители, въпреки цвета на кожата си. Родителите им пристигнаха от Гана в Билбао преди Иняки и Нико да се родят.

Днес и двамата са част от гордостта на региона – Атлетик.

„Не бяхме достатъчно агресивни, което беше нашият проблем през целия сезон“, каза Диего Симеоне, което беше поредното разочарование за шампионите.

Атлетико изостава на 16 точки от Реал Мадрид в първенството и Суперкупата се разглежда като идеалния шанс за трофей.