Барселона 0:0 Бенфика в мача от Шампионска лига

Барселона ще се развихри до последното място за място сред първите 16 в Шампионската лига. Каталунците не постигнаха успех на второто място в група E, тъй като настигнаха прекия си съперник на това положение Бенфика с 0:0. Така всичко ще се реши в заветния кръг от груповата фаза, когато вкарали орлите 5 точки, трябва да победи „Динамо“ (Киев). Седемгодишните деца на Блауграна се нуждаят от триумф срещу техния вече завладяващ кошмар на Байерн Мюнхен.

Източник: EPA / БГНЕС

До известна степен Барселона трябва да съжалява за победата, която пропусна днес. Лос Каулс създаде достатъчен брой точки, но Одисей Валходимос направи силен мач при португалския гол. Някога Рей беше негов верен съюзник в кадъра на Демир. В резултат голът на Роланд Аруджо беше отменен заради засада.

Челси 4:0 Ювентус в Шампионска лига

Европейски шампиони – шоу класа и нерешителен Ювентус на Стамфорд Бридж

Младежките звезди на Челси щурмуват впечатляващия резултат 4-0

И в този мач Шави реши да поднесе изненади на своя отбор и от първите минути на терена влезе младият австриец Юсуф Демир. Именно флангът можеше да се превърне в печеливш жокер за Блаугранас, след като разби двама защитници в осмата минута и стреля от границата на наказателното поле. Вълходимос обаче беше на мястото си, отразен в ъгъла.

Снимка 554726

В 27-ата още един талант – Гави нахлу в наказателното поле и отправи мощен удар, но малко над горната греда на “орлите”. Почти веднага след това опитният Жорди Алба се нуждаеше от качествен удар, за да изчисти дистанцията. Валходимос отново показа класата си и отново се отчая в Лос Кулес.

От Бенфика припомниха, че в този мач има и желание за спечелване на една или три точки. В 35-ата минута Роман Яремчук изчака една от малкото ситуации пред себе си и насочи глава директно към Тер Стеген.

Полувремето на Барса завърши с нов страхотен момент за Барса. Юсуф Демир отново демонстрира изключителна техника, но този път гредата се превърна в последното препятствие за неговия гол.

Виляреал 0-2 Манчестър Юнайтед Шампионска лига

Малко радост за Юнайтед, “червените дяволи” си осигуриха елиминационното място в Шампионската лига.

Британците със стратегически успех по време на визитата си във Виляреал

В средата на второто полувреме Шави направи атака, а вместо Демир на терена се появи Усман Дембеле. Появата му може незабавно да доведе до промяна в резултата. През 69-та Франки Де Йонг надскочи съперниците си в Бенфика, но нова намеса на вражеския страж отложи тържествата на Камп Ноу.

Снимка 554725

За момент каталунският колос повярва, че съдбата му ще се развие малко по-добре, след като Роналд Арухо вкара в 84. Уругваецът бързо осъзна, че е попаднал в засада и не прие високо вдигнатото знаме на страничния съдия.

Динамо (Киев) - Байерн (Мюнхен) 1-2 в Шампионска лига

Баварският автомобил също не потъна в украинския сняг

Левандовски с нов гол шедьовър

В резултат и двата отбора имаха шанс да си тръгнат с победа. В началото Жерар Пике не беше достатъчно точен в удара с глава през ’92. При контраатака собственият рейд на Саферович може да завърши с унищожителен гол за Лисабон. Овенът обаче егоистично се приближил и пропилял ситуацията. И това вбеси треньора му Хорхе Жезус, който падна като изстрел в тревата. Култ!