Барселона без Меси не можа да победи Ейбар

Барселона имаше нова дузпа и не успя да спечели домакинството си срещу Ейбар в 16-ия кръг на испанската Примера. Маат завърши с 1-1 и дори малкият отбор на баските успя да излезе напред в средата на второто полувреме. Мартин Брайтвайт пропусна наказателен удар от каталунците в началото на мача.

Лионел Меси се завърна днес от Росарио, но не участва в мача. Той наблюдаваше с тъга от трибуните какво се случва на терена на Камп Ноу.

В петата минута Араужо падна в наказателното поле на гостите след ъглов удар. Той посегна към топката и беше повален от защитник. След около 20 секунди реферът на VAR Хавиер Алберола Рохас спря да играе и посочи бяла точка. Мартин Брайтвайт уверено се приближи и стреля покрай напречната греда.

Източник: GettyImages

Този пропуск предопредели случилото се в мача. Гостите създадоха напрежение с няколко корнера пред портата на Марк-Андре тер Стеген. В 25-ата минута Брайтвайт прати топката в мрежата. Стачката беше забранена поради засадата. В 33-ата минута Педри пусна добра топка за Брайтвайт в наказателното поле, но датчанинът не стигна до топката.

Баските играеха смело и често натискаха силно. В 42-ата минута Гризман стреля от 19 метра, топката се плъзна по земята и мина покрай далечната греда.

По време на почивката Koeman замени Serginho Dest с Usman Dembele. В 51-ата минута каталунците развиха отлична игра, но Дембеле беше блокиран в наказателното поле. Две минути по-късно Гризман стреля от 20 метра – вратарят Марко Дмитрович стреля и улови. На 56-ата минута Педри блестящо вкара Дембеле във вратата на вратаря. Усман стреля по вратаря в тялото.

Минута по-късно баските откриха резултата след много груба грешка на Араужо. Защитникът се блъсна в центъра последен в защита и позволи на Кика Гарсия да поведе. Нападателят на гостите вкара Тер Стеген с точен удар с една ръка – 0: 1.

Снимка 511617

Кьоман бързо реагира с двойна смяна – Тринкао и Филипе Коутиньо заеха местата на Миралем Пянич и Гризман. На 67-ата минута резултатът беше изравнен. Каталунците изградиха атрактивна атака отляво. Юношата центрира ниска топка, която стигна до далечната греда. Дембеле го прати в мрежата с едно движение – 1: 1.

В 71-ата минута Брайтвайт едва не вкара любопитен гол, след като вратарят ритна топката в корема му. Топката е аут.

В 86-ата минута Педри пропусна отличен шанс, стреляйки над гредата от 12 метра. Коутиньо даде топката в наказателното поле, но той удари младия испанец. Веднага след това в игра влезе Рики Пуиг.

В 90-ата минута резервата на Тринкао пое контрола над наказателното поле, изпревари две и стреля по диагонал. Топката създаде впечатление, че ще влезе във вратата, но излезе с малък изход.

Въпреки тоталния натиск, подопечните на Ейбар удържаха и заслужено взеха една точка.

Барселона остана на шесто място и вече има 25 точки. Разликата между Реал Мадрид и Атлетико е 7 точки. „Матраци“ имат дори две по-малко игри.

Eibar се нарежда на 15-о място с 16 точки. Баските имат само 3 победи, но загубите им са само 4 от 16 мача.