Барса спря 10 души от Севиля, за да не се доближи до върха в класирането ᐉ Новини Fakti.bg – Спорт

Севиля не успя да се възползва от погрешния ход на Реал Мадрид срещу Кадис, позволявайки частичен обрат срещу Барселона в отложен мач от 4-ия кръг в Примера дивисион.

Папу Гомес откри резултата в 32-ата минута след добър пас на Иван Ракитич, но Раул Араухо изравни в последната минута на първото полувреме.

След почивката Жул Кунде се поддаде на традиционната провокация на Жорди Алба със странично хвърляне. Испанецът опита няколко пъти да избута съперника в спортната зона, като това сякаш пречупи френския защитник и той удари топката в лицето на левия бек на гостите. Това не остави на рефера Карлос Дел Серо Гранде друг избор, освен да изпрати Кунде под душа и оттогава му стана грозно да гледаш мача.

До края на мача само един удар в гредата на Осман Дембеле предизвика емоции към края на мача, но в оставащите повече от 30 минути видяхме още симулации от двете страни и сблъсъци по ъглите на терена.

В резултат точките бяха разделени 1:1 и Севиля запази второто място в класирането, докато Барса се изкачи на 7-мо място, оставайки само на 2 точки от зоната на Шампионската лига.