Барса превърна Валенсия в дебют на Агуеро – Футболен свят – Испания

Барселона победи Валенсия с 3: 1 в деветия кръг на Ла Лига. Гостуващият капитан Жозе Гая (5) отвори, Ансу Фати (13), Мемфис Депай (41 от дузпа) и Филипе Коутиньо (85) направиха пълен завой. Каталунците играха в добро настроение, а още повече зрители бяха развълнувани от дебюта на Серхио Агуеро. Отборът на Куман е на 7 -мо място с 15 точки, Валенсия е на 9 -то място с три по -малко.

Домакините започнаха яростно, но вече в 5 -ата минута се попариха. Подаването от корнер затрудни защитниците на Барса, а топката стигна до Хосе Гая, който направи Тер Стеген безпомощен с мощен удар извън наказателното поле – 0: 1.

Отговорът на каталунците не закъсня, а резултатът беше равен вече в 13 -ата минута. Мемфис Депай върна топката към Ансу Фати пред наказателното поле, а младежът изпрати топката в далечния ъгъл с техничен удар.

Gonzalo Guedes имаше чудесна възможност да отбележи след Valencia в 25 -та минута след контраатака, но ударът му мина встрани. Шест минути по -късно Жорди Алаба изпрати отличен пас към Де Йонг в ъгъла на вратарското поле, но холандецът натисна защитника на прилепите и не успя да овладее топката. Великолепната намеса на Паулиста в 33 -ата минута спря майсторската атака на Жорди Алба и Ансу Фати.

Барселона направи пълен завой, когато Мемфис Депай изпълни дузпа в 41 -ата минута. Тя бе призната за виновна за нарушение от Хосе Гая срещу Ансу Фати, който получи топката след страхотна атака с множество подавания. Ударът на Депай от дузпа беше безмилостен и пряко чукнат от Силесен – 2: 1.

Днешният мач беше много специален за домакините, след като каталунският парламент премахна ограниченията за зрителите на спортни събития на открито. За първи път от година и половина на Камп Ноу няма ограничения – на трибуните има 47 317 зрители.

Второто полувреме започна с по -активна игра на домакините, които успяха да вкарат третото попадение в 49 -ата минута. Те бяха осуетени от фантастичната реакция на Силесен, който с една ръка спаси шута Ану Фати в десния ъгъл. Четири минути след удара на Солер напречната греда помогна на Тер Стеген. Малко след това пазач на Барса охранявал вратата му по интересен начин. Приветствайки волейбола с една ръка, той спря оръдието на Гедеш и поведе отбора си.

Пробивът на Карлос Солер в 77 -ата минута предизвика раздвижване в защитата на домакините, но Пике запази хладнокръвие и успя да избие топката от вратата. Малко след фаула Макси Лопес изненада Тер Стеген, но топката прелетя покрай лявата греда.

Филипе Коутиньо сложи край на тръпката в 85 -ата минута. Резервата на Барса беше забравен пред вратата и след като получи топката от Дест, той лесно вкара спокоен гол.

В последните минути на мача трибуните се изместиха заради входа на Серхио Агуеро. Аржентинецът, който дойде в Барса от Манчестър Сити, дебютира за каталунците. Това беше и завръщането му в Ла Лига, след като преди 10 години игра за Атлетико Мадрид.

БАРСЕЛОНА – ВАЛЕНСИЯ 3: 1

0: 1 Хосе Гая (5)

1: 1 Ансу Фати (13)

2: 1 Memfos Depay (41)

3: 1 Филипе Коутиньо (85)

БАРСЕЛОНА: 1 Ter Stegen, 20 Sergi Roberto, 3 Pique, 24 Eric Garcia, 18 Jordi Alba, 5 Sergio Busquets, 21 De Jong, 30 Gavi, 2 Dest, 10 Ansu Fati, 9 Memphis Depay

Треньор Роналд Куман

ВАЛЕНСИЯ: 13 Silesen, 18 Vas, 5 Paulista, 14 Gaia, 7 Gedesh, 6 Jamon, 9 Maxi Gomez, 12 Diacaby, 19 Hugo Duro, 10 Soler, 20 Fulki