Барса допусна 10 от Севиля

Барселона остави Севиля с 1:1, въпреки че имаше шанс да вземе и трите точки. Домакините поведоха, като единственият им точен удар беше в 42-ата минута, когато Алехандро Гомес беше точен след ъглов удар.

В 45-ата минута каталунците изравниха резултата чрез Роналд Араухо, а след червения картон на Жул Кунде от домакините в 64-ата минута натиснаха и като по чудо не направиха обрат. Гави направи отличен пас в 81-ата минута, а три минути по-късно Дембеле удари гредата.

Така Барселона остава на 7-мо място във временното класиране с 28 точки, изоставайки на една дистанция от Реал Сосиедад и Алетико Мадрид, които гостуват днес на Гранада. В същото време каталунците попречиха на Севиля да намали изоставането с Реал Мадрид. Андалусийците са втори в Ла Лига с 38 точки, на пет зад София.

Барселона започна добре мача, а в 8-ата минута Феран Ютгла влезе в огнева позиция, но удари с глава гредата. Франки де Йонг също опита късмета си, след като удари главата си, но прати топката право в ръцете на Буни.

В 22-ата минута Рафа Мир излезе соло срещу Тер Стеген и реализира с лекота, но беше очевидно, че нападателят попадна в засада и страничният рефер бързо вдигна флага си. Малко след това Усман Дембеле стреля диагонално с левия крак, но не успя да подаде топката зад Буно.

Това доведе до 32-ата минута, когато Севиля поведе с първи точен удар към вратата. След заучен ъглов удар Папу Гомес получи топката от дузпа и не остави шанс на Тер Стеген с перфектно хвърляне на тревата – 1:0 за Севиля.

Барса натисна до края на полувремето и успя да изравни резултата в последната минута. Дембеле стреля от корнер, а Роналд Араухо се изкачи в наказателното поле и не остави шанс с глава на вратаря на домакините и направи 1:1.

Втората част беше равностойна и по правило имаше малко позиции пред двете врати. Първият шанс за домакините откри Рафа Мир, който пробва сам в наказателното поле, но ударът му бе много неточен.

Малко след това Абде откри удар в наказателното поле на Севиля, но изрита топката покрай вратата с левия крак. И сега се стигна до 64-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко.

Жул Кунде се поддаде на провокацията на Жорди Алба, след което удари топката в главата на защитника на гостите. Реферът изобщо не се замисли и отстрани френския гражданин с прав червен картон.

Каталунците натиснаха до края на мача и като по чудо не направиха пробив в 81-ата минута. Абде беше в центъра на левия фланг и установи, че Гави не е покрит в наказателното поле. Младежът обаче не уцели топката, а той тръгна на около метър от целта.

В 84-ата минута Барса пропусна още един златен шанс. Дембеле стреля по десния фланг и отправи отличен свободен удар към далечната греда от границата на наказателното поле. Буну нямаше време да докосне топката и той се отклони встрани. В края на 6-минутното продължение Жорди Алба стреля от 20 метра, но Буну отново успя да се намеси и да парира удара.

Севиля – Барселона 1:1

1:0 Алехандро Гомес 32′
1:1 Роналд Араужо 45′

Севиля: Буно, Кунде, Фернандо, Карлос, Рекик, Дилейни (86 – Аугустинсон), Джордан, Ракитич (70 – Гудел), Окампос (90 – Валентино), Гомес (86 – Хуанлу), Мир (70 – Ен Несири)

Барселона: Тер Стеген, Араухо, Пике, Гарсия (73 – Лангли), Алба, Бускетс, Гави, о. Де Йонг (85 – Л. Де Йонг), Абде, Дембеле, Ютгла (73 – Нико)