Байерн превзема Киев, Левандовски с брилянтен гол – Световен футбол – Шампионска лига

Байерн Мюнхен спечели пета поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига. В гостуване баварците победиха Динамо Киев с 2:1. Точни за германския хегемон бяха Роберт Левандовски (14) и Кингсли Коман (42), а за домакините отбеляза Денис Гармаш (70).

Благодарение на успеха германският хегемон отбеляза 18 точки и спечели група Е. Динамо е на дъното с една точка.

Баварците днес останаха без шепа основни играчи. Никлас Зюле, Йосип Станишич, Джошуа Кимих, Ерик-Максим Чупо-Мотинг, Серж Гнабри, Джамал Мусиала и Микаел Кусанс все още са под карантина. Дайо Упамекано беше глобен, а Марсел Забицер беше контузен. Треньорът Юлиан Нагелсман записа само четирима външни играчи на пейката.

Байерн имаше силно първо полувреме, в което успя. През второто полувреме Динамо пое инициативата, така че Мануел Нойер трябваше да се намесва решително няколко пъти.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

В 14-ата минута баварците поведоха. Голът отбеляза Роберт Левандовски. Кингсли Коман проби отдясно и се върна към Бенджамин Павар, който стреля. Иля Забарни се опита да изчисти, но не успя да се намеси, от което се възползва полският терминатор и голямата ножица на задния съотборник към вратаря. Това е 9-ият му гол в турнира. Десет минути по-късно Бушан решително се намеси при центрирането при Левандовски и му попречи да удвои.

В 30-ата минута Динамо любопитно изравни резултата. Буялски намери Циганков отдясно, който се приближи. Горецка опита да пробие с шпагат, но прати топката във вратата. Нойер не успя да я ритне, но гредата спаси баварците от балансиране. Четири минути по-късно Забарни беше близо до собствения си гол след центриране на Томас Мюлер, но Бушан внимаваше и улови.

В 35-ата минута Нойер обработи хитър удар на Циганков от далечна дистанция, който рикошира в тялото на Ернандес. Четири минути по-късно Буялски получи отличен пас от Шкурин, изтегли топката и влезе в наказателното поле, където падна след контакт с Ернандес. Реферът Халил Мелер обаче даде знак за продължаване на играта.

В 42-ата минута Байерн до голяма степен реши изхода на мача. Толисо стреля по центъра и пусна красив отдясно, където Мюлер пропусна топката за Коман. Френският фланг пое контрола и със силен диагонален удар отбеляза за 0: 2. През първото полувреме Бушан нанесе технически удар на Толисо.

В началото на второто полувреме Динамо можеше да намали. Витиньо хвана Шапаренко пред наказателното поле. Халфът се удвои с Буялски и нанесе удар, който Нойер отрази. Топката отново се озова в Шапаренко, но отново вратарят на Байерн не беше ясно и стреля. В 65-ата минута Толисо отново опита да се разпише, но Бушан парира удара му от границата на наказателното поле.

В 70-ата минута Динамо се върна в мача. Витиньо отдясно намери Цинганков, който прати Гармаш в наказателното поле. Резервата на Динамо с точен удар между краката на Нойер намали резултата. Четири минути по-късно Сидорчук се опита да шутне удар от границата на наказателното поле, но беше убит от Нойер. Тогава няколко играчи домакини пропуснаха топката.

В 79-ата минута Буялски падна в наказателното поле зад навеса на Циганков вдясно от Караваев, но халфът не намери очертанията на вратата.

Динамо Киев – Байерн Мюнхен 1:2

0: 1 Робърт Левандовски (14)

0: 2 Кингсли Коман (42)

1:2 Денис Гармаш (70)

Динамо Киев: 1. Георги Бушан, 5. Сергей Сидорчук/к/, 10. Николай Шапаренко, 14. Карлос де Пеня (46 – 19. Денис Гармаш), 15. Виктор Циганков, 16. Виталий Миколенко, 25. Иля Забарни, 29. Витали Буялски, 34. Александър Сирота, 73. Иля Шкурин (46 – 22. Витиньо), 94. Томаш Кедзора (76 – 20. Александър Караваев)

резерви: 71. Денис Бойко, 7. Бенджамин Вербич, 8. Владимир Шепелев, 9. Ерик Рамирес, 14. Артем Шабанов, 17. Богдан Леднев, 18. Александър Андриевски, 19. Денис Гармаш, 20. Александър Караваев, 22. Витиньо, 28 Владислав Кулах, 99 г. Денис Антюх

Треньор: Мирча Луческу

Бавария: 1. Мануел Нойер, 5. Бенджамин Павар, 8. Леон Горецка, 9. Робърт Левандовски, 10. Лерой Сане (87 – 3. Омар Ричардс), 11. Кингсли Коман (67 – 22. Марк Рока), 19. Алфонсо Дейвис 21. Лука Ернандес (46 – 20. Буна Сар), 23. Танги Нянзу (85 – 40. Малик Тилман), 24. Корентин Толисо, 25. Томас Мюлер

Резерви: 26. Свен Улрайхт, 36. Кристиан Фрухтл, 3. Омар Ричардс, 20. Буна Сар, 22. Марк Рока, 40. Малик Тилман.

Треньор: Юлиан Нагелсман

JK: Николай Шапаренко (Динамо); Буна Сар (Байерн)

съдия: Халил Умут Мелер

стадион: “Олимпийски”